Szukaj

Terapia wibroakustyczna - szansa na zdrowsze życie

Podziel się
Komentarze0

Eksperymentalna, niekonwencjonalna, rewolucyjna. Tak określa się nową dziedzinę leczenia wielu popularnych schorzeń jaką jest Terapia Wibroakustyczna. Wibroakustyka nie jest dziedziną nową, jako taka zajmuje się różnorodnymi procesami drganiowymi występującymi w szeroko pojętym środowisku, już od wielu lat. Jednak stosunkowo niedawno zaczęto popularyzować jej powszechne zastosowanie w medycynie do leczenia schorzeń, takich jak: zapalenia stawów, korzonków nerwowych, artretyzm, złamania, zwichnięcia, ale też nadciśnienie, cukrzyca czy alergia i wiele innych.Terapia wibroakustyczna polega na leczeniu za pomocą wywoływania mikrodrgań żywych tkanek. Najważniejszym skutkiem owych wibracji jest poprawa przepływu płynów ustrojowych w organizmie. Cała istota polega na ogromnym znaczeniu swobodnego przepływu krwi, limfy i innych płynów między organami - jest to warunek utrzymania zdrowia. Udowodniono, że mikowibracje są tak samo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, co energia czerpana z jedzenia i tlen. Główne źródło ich naturalnego powstawania w organizmie ludzkim to mięśnie - dlatego takie znaczenie dla naszego zdrowia ma aktywność ruchowa. Podstawową funkcją terapia wibroakustycznej jest zwiększenie ilości mikrodrgań w organizmie, przywracających mu witalność.

Stąd też wszelkiego rodzaju urządzenia wibroakustyczne same w sobie nie są lekarstwem, a katalizatorem stwarzającym organizmowi szansę na efektywniejsze zwalczenie choroby poprzez pobudzenie go do pracy. Organizm sam doskonale potrafi zlokalizować i zwalczać źródło osłabienia, wibroakustyka ma na celu stworzenie mu do tego warunków, poprzez wytwarzanie pozytywnie oddziałujących mikrodrgań, zgodnych z naturalnym biorytmem ludzkiego organizmu. Warto w tym miejscu nadmienić, iż w przypadku wrażliwości uczuleniowej na lekarstwa może być jedynym sposobem na wyleczenie dolegliwości.

Czym są wibrofony?

Najprościej, urządzenia wykorzystywane do terapii wibroakustycznej, wywołujące zdrowotne dla organizmu wibracje. Zasada ich działania opiera się na wytwarzaniu mikrodrgań o stale zmieniającej się częstotliwości dźwiękowej. Wibracje w tych urządzeniach wytwarzane są za pomocą przetworników wibroakustycznych i (lub) impulsowego promieniowania podczerwonego.


Źródłem wibracji są sprężyste membrany pobudzane za pomocą elektromagnesu znajdującego się w urządzeniu. Częstotliwość drgań zmienia się automatycznie, według zaprogramowanego klucza. Pozwala to efektywniej oddziaływać na tkanki organizmu o różnych właściwościach biofizycznych. Ponadto unikniemy w ten sposób efektu przyzwyczajenia do terapii.


Możliwości wibroakustyki nie są jeszcze poznane w całości, mówi się, iż poznano ok. 25% teoretycznego potencjału leczenia mikrodrganiami. Pionierami w dziedzinie badań są nasi wschodni sąsiedzi - to Moskwa i Sankt Petersburg dały tej dziedzinie naukowe podstawy.

Wibroakustykę stosuje się w miejscach zmienionych chorobowo, ale nie tylko. Proces leczenia jest skuteczniejszy, jeśli stymulacji podane zostaną również nerki i wątroba. Ich prawidłowa praca odpowiada za sprawne wydalanie toksyn, słowem - za oczyszczanie organizmu z niepożądanych związków i substancji. Istotnym obszarem działania terapii jest też kręgosłup - najważniejszy dla człowieka system tworzący swoistą oś ciała. To w kręgosłupie zlokalizowane są naczynia nerwowe. Wszystkie zaczynają się od korzonków nerwowych odpowiadających za sprawność anatomiczną i motoryczną organizmu. Zakłócenia prawidłowej pracy na poszczególnych odcinkach kręgosłupa objawiają się bólami, ale mogą również prowadzić do dysfunkcji poszczególnych organów. Dlatego często prawdziwym staje się mądrość ludowa „Jeśli cierpisz na wiele chorób, chory jest twój kręgosłup”. To właśnie na tym polu terapia wibroakustyczna wyróżnia się najbardziej.

Nie jest tajemnicą proces działania wibroakustyki na kręgosłup. Przede wszystkim chodzi o poprawę krążenia krwi. Doprowadzi on do stabilizacji kręgosłupa poprzez ograniczenie napięcia mięśni, odbudowę krążenia we włóknach nerwowych i uelastycznienia dysków kręgowych. To właśnie dyski uciskając na włókna nerwowe powodują ból i inne patologie w funkcjonowaniu ciała. Jednak terapia wibroakustyczna nie jest jedynie metodą zwalczania chorób. Jej równie istotna, jeśli nie najważniejsza funkcja to zapobieganie ich powstawania. Dzięki profilaktycznym masażom okolic nerek, możemy zapewnić sobie poprawę naszych zasobów fizycznych, masowanie wątroby przyspiesza proces detoksykacji, masaż kręgosłupa poprawia ukrwienie rdzenia kręgowego.

Łukasz Pietrzak
Wiecej informacji na stronie:
www.zawszezdrow.pl


Komentarze do: Terapia wibroakustyczna - szansa na zdrowsze życie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz