Szukaj

Tajemnicza choroba zabija w Kambodży

Podziel się
Komentarze0

Dziwna i nieznana choroba dręczy mieszkańców południowo-zachodniej Kambodży, już od kwietnia 2012 roku. Ofiarami tej tajemniczej przypadłości padają kambodżańskie dzieci – do tej pory, na 62 przypadki, tylko jedna osoba przeżyła.Choroba objawia się wysoką gorączką, której bardzo szybko zaczynają towarzyszyć zaburzenia neurologiczne albo oddechowe.

Co więcej, może bardzo szybko dość do całkowitej degradacji funkcji oddechowych, wyjaśnia komunikat WHO. Światowa Organizacja Zdrowia pochyla się nad tym problemem ramię w ramię z kambodżańskim Ministerstwem Zdrowia.


Światowa Organizacja Zdrowia wystosowała także specjalny komunikat w którym oficjalnie mówi o „nieznanej chorobie”, której bilans jest jeszcze na razie wstępny. Oznacza to, że zgonów może być więcej niż podaje się oficjalnie.

Większość przypadków zachorowań miała miejsce na południowym zachodzie kraju, podkreśla komunikat WHO. Wszyscy chorzy zostali przyjęci do szpitala dziecięcego w Phnom Penh, w stolicy Kambodży.

Światowa Organizacja Zdrowia zapewnia także, iż bardzo blisko współpracuje z Ministerstwem Zdrowia w Kambodży, aby jak najszybciej zidentyfikować przyczyny tajemniczej choroby.

Komentarze do: Tajemnicza choroba zabija w Kambodży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz