Szukaj

Światowy Dzień Chorych Na Alzheimera

Podziel się
Komentarze0

Choroba Alzheimera jest nieuleczalna. Dotyka ona blisko ponad 30 milionów ludzi na całym świecie. Od 1994 roku w dniu 21 września organizowany jest światowy dzień dla ludzi cierpiących na tę chorobę.


Choroba Alzheimera

W 2011 roku, aż 71 krajów wzięło udział w kolejnej edycji światowego dnia Alzheimera. Choroba nie jest uleczalna, a dodatkowo skazuje rodzinę najbliższych na największe poświęcenie w celu otoczenia chorego opieką. Nie ma nigdzie oficjalnych placówek, w których można by umieszczać chorych, gdzie opiekę nad nimi sprawowałby specjalnie przygotowany personel.

Choroba Alzheimera atakuje mózg. Osoba ma problemy z pamięcią i poruszaniem. Dodatkowo dochodzą do tego problemy na podłożu umysłowym. Ludzie chorzy na tę chorobę bardzo często mają również problem z rozpoznaniem samego siebie w lustrze. Ponadto chory ma problemy z nastrojami, które ulegają ciągłym zmianom. Często zdarzają się przypadki, w których osoba nie poznaje bliskich, zapomina kim jest i znika z domu. To kolejny cios i problem dla rodziny, która trzeba przyznać - jest bezradna. Objawy choroby można tylko złagodzić, ale jedynie w sytuacji jej wczesnego rozpoznania.


Alzheimer atakować może już nawet w 40. roku życia, w początkowym stadium może objawiać się zaburzeniami pamięci i problemami z koncentracją. Choroba ma podłoże genetyczne i może zostać odziedziczona. Jednak duży wpływ na jej rozwój mają czynniki środowiska, otoczenia i stylu życia danej osoby.

Światowy Dzień Chorych Na Alzheimera

Pierwszy taki odbył się w 1994 roku. W niektórych krajach ten dzień obchodzony jest w wielu miastach. Społeczeństwo jest świadome, jak poważna i bolesna jest ta choroba dla samych chorych jak i dla ich bliskich. Każdego roku to święto obchodzone jest w około 80 krajach. Tegoroczny Dzień Chorych Na Alzheimera jest już  19 edycją tego jakże wspaniałego festiwalu.

Komentarze do: Światowy Dzień Chorych Na Alzheimera

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz