Szukaj

Strona internetowa pozwalająca odkryć skutek wybuchu bomby nuklearnej

Podziel się
Komentarze0

Jaki wpływ może mieć bomba nuklearna na nasze miasta i okolice, w których żyjemy? Na to pytanie odpowiada internetowa strona Nukemap. Za jednym kliknięciem mamy podaną jak na tacy mapę szkód spowodowanych w danym mieście przez wybuch różnego rodzaju bomb, o różnej mocy i o różnych skutkach.


Mapa ta została opracowana przez badacza amerykańskiego z instytutu fizyki (American Institute of Physics). Alex Wellerstein postawił sobie bowiem za cel uwrażliwienie opinii publicznej na konsekwencje, które może mieć wojna atomowa.

A strona internetowa, która jest jego dziełem, pozwala zobaczyć właśnie wpływ jednej bomby nuklearnej na życie na ziemi. Strona ta jest bardzo łatwa w użyciu, wystarczy kilka kliknięć.

Wystarczy wybrać miejsce, a następnie typ bomby. A bomby są przeróżne, wystarczy wymienić tutaj słynnego „Little Boy”, który został zrzucony na Hiroshimę w dniu 6 sierpnia 1945 roku, czy też jego brata, który został zrzucony na Nagasaki – słynny „Fat Man”.


Kiedy więc te dwa kryteria już wybierzemy, należy tylko kliknąć przycisk „zdetonuj” (detonate), aby odkryć wpływ eksplozji na wybrany obszar. Rozmiar kuli ognia, promieniowanie nuklearne, a także poziom śmiertelności, poziom zniszczeń budynków oraz długość utrzymywania się skutków takiej eksplozji, są naprawdę bardzo precyzyjnie tutaj przedstawione.

Zdałem sobie sprawę z tego, że studenci nie mają świadomości tego, jaki jest wpływ eksplozji nuklearnej. A z tą mapą, uświadamiamy sobie, że te eksplozje są gigantyczne, nawet jeśli nie oznaczają one końca świata. Wielu ludzi uważa, że jeżeli broń nuklearna zostanie użyta, to cała planeta zniknie. W rzeczywistości, zapadną się budynki, będą pożary, ranni, a także zanieczyszczenia nuklearne, które będą się rozprzestrzeniać przez całe lata. To o wiele gorsze, niż nam się wydaje, podkreśla Alex Wellerstein cytowany przez stronę naukową 7sur7.be.

Komentarze do: Strona internetowa pozwalająca odkryć skutek wybuchu bomby nuklearnej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz