Szukaj

Skwalamina, substancja antywirusowa produkowana przez rekiny

Podziel się
Komentarze0

Według badaczy amerykańskich, substancja produkowana przez wątrobę rekina, skwalamina, może być użyteczna w zwalczaniu niektórych wirusów ludzkich, przede wszystkim wirusów zapalenia wątroby i wirusa żółtej gorączki.Badacze z centrum medycznego uniwersytetu Georgetown, w Waszyngtonie, odkryli ostatnio, że skwalamina, substancja wydzielana przez wątrobę rekina, ma działanie antywirusowe. W rzeczywistości, dzięki niej, wirusy, którymi są dotknięte rekiny, są często ograniczane, albo całkowicie wyeliminowane w niektórych przypadkach.

Są to hipotezy potwierdzone przez najświeższe badania naukowe. W przebiegu swoich prac, naukowcom amerykańskim udało się wykazać, że skwalamina mogła hamować infekcje komórek krwi przez wirusa dengi, tak samo jak i infekcję komórek wątroby ludzkiej przez wirusa zapalenia wątroby typu B i D, donosi strona romandie.com.


Ale żółta gorączka, choroba snu, tak samo jak pewien typ opryszczki u gryzoni, są również eliminowane przez skwalaminę.

Chodzi tutaj o substancję obiecującą, która, w swoim związku aktywnym i w swojej strukturze chemicznej, nie ma nic wspólnego z innymi materiami, które aktualnie są badane, w walce z wirusami, sprecyzował odkrywca tej molekuły, profesor Michael Zasloff.

Ale na dzień dzisiejszy, żadna idealna dawka nie została jeszcze dokładnie określona, a testy powinny być aktualnie przeprowadzone na człowieku.

Dodatkowo, skwalamina, która jest bezpieczna dla człowieka, była już brana pod uwagę jako lekarstwo chorób oczu, a badania aktualnie trwają.

Komentarze do: Skwalamina, substancja antywirusowa produkowana przez rekiny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz