Szukaj

Regeneracja tkanki ludzkiej dzięki tłuszczowi

Podziel się
Komentarze0

Interdyscyplinarny zespół badawczy z Uniwersytetu Queen's w Kingston, z sukcesem opracował nową technikę regenerowania tkanki ludzkiej. Technika polega na wyciąganiu komórek macierzystych z ludzkiej tkanki tłuszczowej.Odkrycie to jest owocem wielu lat badań prowadzonych przez panią Lauren Flynn. Pani profesor na wydziale inżynierii chemicznej, anatomii oraz biologii komórkowej, potwierdza, że nowe znalezisko może być determinujące.

Pani Lauren Flynn twierdzi, iż odkrycie to może otworzyć drogę do opracowania nowych terapii regenerujących, przede wszystkim do rekonstrukcji tkanki miękkiej po ablacji nowotworu piersi albo mastektomii, a także do rozwoju tkanki chrzęstnej z innych tkanek oraz z kości, jak również do leczenia chorób sercowo-naczyniowych.


Z ludzkiej tkanki tłuszczowej, naukowcom udało się usunąć każdy ślad genetyczny, aby zrobić z niej całkowicie naturalną proteinę. Można więc w niej implantować komórki macierzyste od innej osoby. Komórki te następnie się przekształcają naturalnie tak, iż otrzymujemy tłuszcz, tkankę mięśniową, kości albo tkankę chrzęstną.

Badania te są jednak jeszcze w stadium bardzo wczesnym.

Brazylijski biolog, pan Juares Bianco, stwierdza, iż trzeba być cierpliwym, ponieważ potrzeba dwóch miesiący, aby zrealizować każdą próbę.

Nowa terapia regenerująca tkankę ludzką jest mniej kontrowersyjna niż zastosowanie embrionów. Możliwości transformacji, które ta terapia oferuje, są jednakże mniej liczne, ale zespół naukowców wierzy, iż może ona zmienić jakość życia wielu pacjentów, od dziś już za jakieś 10-15 lat.

Komentarze do: Regeneracja tkanki ludzkiej dzięki tłuszczowi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz