Szukaj

Raport Światowej Organizacji Zdrowia: wzrost spodziewanej długości życia jest odnotowywany prawie we wszystkich krajach

Podziel się
Komentarze0

Stały wzrost średniej spodziewanej długości życia został odnotowany w większości regionów świata, takich jak na przykład Kanada albo Stany Zjednoczone i Japonia, według danych ujawnionych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).Spodziewana długość życia Kanadyjek w momencie urodzenia, w 2009 roku była oceniana na 83 lata, czyli aż o rok więcej w stosunku do danych pochodzących z 2000 roku. Dla mężczyzn w Kanadzie, spodziewana długość życia została ustalona na 79 lata w 2009 roku, w porównaniu do 77 lat w roku 2000.

Cyfry są podobne w Stanach Zjednoczonych, gdzie kobiety mogą się spodziewać, iż przeżyją 81 lat (dane na 2009 rok), podczas gdy średni wiek został ustalony na 80 lat w roku 2000. Mężczyźni amerykańscy z kolei mogą się spodziewać, iż przeżyją 76 lat (dane na 2009 rok), co oznacza wzrost spodziewanej długości życia o 2 lata, w stosunku do danych odnotowanych dziewięć lat wcześniej.


Japonia dzierży rekord największej spodziewanej długości życia dla kobiet, ustalony na 86 lat w roku 2009.

Dla tego samego roku, mężczyźni żyjący w San Marino, mieli największą spodziewaną długość życia, ustaloną na 82 lata.

W przeciwieństwie do tych danych, dziewczęta urodzone w Republice Środkowej Afryki oraz w Czadzie, mogły spodziewać się w roku 2009, iż przeżyją 48 lat, podczas gdy średnia długość życia obliczona dla mężczyzn w Malawi została określona na 44 lata i była najniższą z odnotowanych.

Światowa Organizacja Zdrowia donosi zresztą, że w większości regionów świata, różnica pięciu lat oddziela średnie spodziewane długości życia dla obu płci.

Komentarze do: Raport Światowej Organizacji Zdrowia: wzrost spodziewanej długości życia jest odnotowywany prawie we wszystkich krajach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz