Szukaj

Rak żołądka: nowy lek przedłuża życie chorych

Podziel się
Komentarze7

Ramucirumab, lek produkowany przez laboratorium Eli Lilly, osiągnął podstawowy zakładany cel w próbie klinicznej w późnym stadium, którym było wydłużenie życie pacjentów chorych na raka żołądka. Według informacji udostępnionych przez American Society of Clinical Oncology, w porównaniu do placebo, ramucirumab poprawił proporcje przeżycia o jeden miesiąc.W liczbach przedstawia się to następująco: pacjenci leczeni wspomnianym farmaceutykiem przeżywali 5,2 miesiąca, podczas gdy pacjenci z grupy placebo – 3,8 miesiąca.

Laboratoria Eli Lilly już wcześniej stwierdziły, że lek ten faktycznie przedłuża życie chorych, ale rozmiar tego efektu nie został ujawniony.

Ramucirumab to specyfik podawany dożylnie. Aktualnie, trwają także próby kliniczne w późnym stadium nad stosowaniem specyfiku w przypadku raka piersi, płuc, wątroby, a także jelita grubego.

Prowadzone są także prace pod kątem zastosowania ramucirumabu w połączeniu z chemioterapią w leczeniu raka żołądka.

W dalszym ciągu zgodnie z komunikatem American Society of Clinical Oncology, lek poprawił proporcje przeżycia chorych nie pogarszając stanu pacjentów, którzy wcześniej nie odpowiedzieli na inne terapie.

Okres przeżycia bez postępowania choroby wynosił 2,1 miesiąca dla leku, w porównaniu do 1,3 miesiąca dla placebo.

Komentarze do: Rak żołądka: nowy lek przedłuża życie chorych (7)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 17:54

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne eksperymentalne

5

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (5)
Pokaż cały wątek (5)
swinskatarczyca
swinskatarczyca 27-08-2022 11:11

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine

1

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine Artykuł poniżej jest automatycznym tłumaczeniem z angielskiego artykułu https://www.wise-geek.com/what-are-the-possibilities-of-using-cimetidine-f... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze