Szukaj

Rak żołądka: nowy lek przedłuża życie chorych

Podziel się
Komentarze0

Ramucirumab, lek produkowany przez laboratorium Eli Lilly, osiągnął podstawowy zakładany cel w próbie klinicznej w późnym stadium, którym było wydłużenie życie pacjentów chorych na raka żołądka. Według informacji udostępnionych przez American Society of Clinical Oncology, w porównaniu do placebo, ramucirumab poprawił proporcje przeżycia o jeden miesiąc.W liczbach przedstawia się to następująco: pacjenci leczeni wspomnianym farmaceutykiem przeżywali 5,2 miesiąca, podczas gdy pacjenci z grupy placebo – 3,8 miesiąca.

Laboratoria Eli Lilly już wcześniej stwierdziły, że lek ten faktycznie przedłuża życie chorych, ale rozmiar tego efektu nie został ujawniony.

Ramucirumab to specyfik podawany dożylnie. Aktualnie, trwają także próby kliniczne w późnym stadium nad stosowaniem specyfiku w przypadku raka piersi, płuc, wątroby, a także jelita grubego.

Prowadzone są także prace pod kątem zastosowania ramucirumabu w połączeniu z chemioterapią w leczeniu raka żołądka.

W dalszym ciągu zgodnie z komunikatem American Society of Clinical Oncology, lek poprawił proporcje przeżycia chorych nie pogarszając stanu pacjentów, którzy wcześniej nie odpowiedzieli na inne terapie.

Okres przeżycia bez postępowania choroby wynosił 2,1 miesiąca dla leku, w porównaniu do 1,3 miesiąca dla placebo.

Komentarze do: Rak żołądka: nowy lek przedłuża życie chorych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz