Szukaj

Ptasia grypa powraca!

Podziel się
Komentarze0

Reutors donosi, że zmarła kolejna ofiara ptasiej grypy w południowo-zachodniej prowincji Guizhou. W poniedziałek Państwowa Agencja Informacyjna Xinhua zawiadomiła o drugim zgonie z powodu wirusa w ubiegłym tygodniu.

38 – letni mężczyzna z Zunyj zmarł w zeszły czwartek, informuje Xinhua powołując się na władze sanitarne Guizhou. Agencja twierdzi, że był to pierwszy człowiek, którego dopadł wirus H7N9 w Guizhou tego roku.

Światowa Organizacja Zdrowia (The World Health Organisation, WHO) informuje, że znaleziono o 7 osób więcej zainfekowanych wirusem ptasiej grypy niż w poprzednim tygodniu, biorąc pod uwagę 150 przypadków ogólnie.

Wirus ptasiej grypy H7N9 pojawił się w Chinach rok temu i zainfekował około 150  osób, zabijając w Tajwanie i Hong Kongu 45 z nich.
Eksperci mówią, że nie ma dowodów na to, aby wirus w łatwy i długotrwały sposób przenosił się z osoby na osobę. Wczesne analizy badawcze prawdopodobieństwa transmisji nowej grypy z osoby na osobę, opublikowane w sierpniu zeszłego roku, podają silny dowód tego, że z czasem wirus może przeskoczyć z osoby na osobę powodując ludzką pandemię.

WHO powiedziało, że źródło ludzkiej infekcji jest wciąż badane. Podkreślono jednak, że nie zaleca się dodatkowych ochron przy wjazdach i wyjazdach z Chin, ani też nie rekomenduje podróży i handlu poza rynkiem regulowanym.

Autor: Magda Strzykalska

Komentarze do: Ptasia grypa powraca!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz