Szukaj

Przekrwienie mózgu może zmienić seksualność?

Podziel się
Komentarze0

Dwudziestosiedmioletni Brytyjczyk, Chris Birch, ucierpiał z powodu przekrwienia mózgu w 2011 roku. Od tamtej pory, wszystko się dla niego zmieniło. Patrząc na swoje stare zdjęcia, miał problemy z rozpoznawaniem siebie. Zmieniła się jego postawa, jego smaki i gusta, a także jego zajęta. Przede wszystkim, jak uważa Chris Birch, wypadek ten zmienił jego seksualność: z heteroseksualnej na homoseksualną.Jak wyjaśnia BBC: przekrwienie mózgowe ma miejsce, kiedy przepływ krwi w mózgu, a tym samym również rezerwy tlenu dostarczane do mózgu, są ograniczone. Bez tlenu, komórki mózgowe umierają. Części mózgu mogą zostać zniszczone, a to obliguje mózg do wytworzenia nowych, innych połączeń.

A to właśnie może wpłynąć na sposób, w jaki myśli dana osoba, co odczuwa, jak się wyraża, jak się porusza.

Od swojego wypadku, rok temu, Chris Birch stawia sobie wiele pytań na temat konsekwencji tego wypadku oraz jego możliwości wpłynięcia na zmianę orientacji seksualnej.

W dokumencie pokazanym przez BBC w tym tygodniu, badacze równieżpodejmują tę kwestię. Wszyscy naukowcy uwielbiają moją historię i są nią naprawdę zafascynowani, naprawdę nie wiem z jakiego powodu, narzeka Brytyjczyk w dokumencie.


Niewiele jest znanych przypadków tego typu: ludzi, których orientacja seksualna miałaby się zmienić pod wpływem ataku. Nawet zmiany osobowości, które zostały potwierdzone, są rzadkie.

Nowy chłopak Chrisa, Jack, sam ma wątpliwości, oceniając, że jego towarzysz prawdopodobnie zawsze był gejem. Jego zdaniem, niektóre osoby rozwijają się nie wiedząc o tym, że są homoseksualne, zakładają rodziny, i dopiero później dociera do nich ich homoseksualność. Ale to nie przekrwienie mózgu odpowiada za ten nagły przebłysk świadomości, mówi Jack

Społeczność naukowa jednakże nie ma jednomyślnej opinii w tej kwestii. Doktor Qazi Raham, na przykład, pracujący na uniwerystecie Queen Mary, ekspert od ludzkiej seksualności, który eksploruje różnice neurologiczne między heterosekualnymi osobami a osobami homoseksualnymi, niczego nie wyklucza.

Jego zdaniem, mózgi osób homoseksualnych i heteroseksualnych mogą być zorganizowane inaczej. A atak mózgowy może zachwiać tą organizacją.

Specjalista ten odkrył powtarzające się motywy, które mogą sugerować, że możemy się narodzić z predyspozycjami do homoseksualności albo do heteroseksualności, niezależnie od tego, z jaką seksualnością żyjemy w rzeczywistości.

Komentarze do: Przekrwienie mózgu może zmienić seksualność?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz