Szukaj

Pożegnaj złe nawyki, postaw na zdrowie!

Podziel się
Komentarze0

Okres noworoczny to czas postanowień i wyrzeczeń, szczególny moment w którym zaczynamy więcej uwagi przykładać do naszego życia. Już teraz zainwestuj w siebie, aby cały rok cieszyć się zdrowiem.

Pożegnaj złe nawyki, postaw na zdrowie!

Nadszedł czas postanowień noworocznych. Dla niektórych oznacza to rzucenie palenia, schudnięcie, naukę jakiegoś języka itp. Czy Twoja noworoczna lista postanowień jest już gotowa? Bardzo ważne jest, aby znalazły  się na niej również postanowienia dotyczące Twojego zdrowia.

Eksperci z portalu PoProstuZdrowo.pl wymienili kilka złych nawyków żywieniowych, których pozbycie się sprawi, że będziesz czuł się lekko i zdrowo. Wystarczy zastosować się do kilku rad:

Jedz regularnie – nasz organizm potrzebuje energii co trzy godziny. Lepiej zjeść kilka małych posiłków w ciągu dnia, niż jeden wieczorem, po którym czujemy się mocno przejedzeni.

Nie podjadaj w nocy – sen to czas odpoczynku, również dla naszego układu trawiennego. Nocne podjadanie sprawi, że rano obudzisz się z uczuciem zmęczenia.  Poza tym spożywanie pokarmów w nocy ogromny wpływ na przyrost masy ciała.


Warzywa i owoce zamiast fast-foodów – pizze, hamburgery, kebaby to niepotrzebne kalorie. Zamiast takiego śmieciowego jedzenia przestaw się na spożywanie większej ilości warzyw i owoców, które dostarczą Twojemu organizmowi witaminy oraz składniki mineralne niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Zerwij z nałogami - nie pal papierosów i unikaj zadymionych pomieszczeń, nie nadużywaj alkoholu, z umiarem spożywaj kawę i mocną herbatę. Pamiętaj, że każde uzależnienie pustoszy Twój organizm i  negatywnie wpływa na kondycję zdrowotną.

Nie stresuj się – stres często prowadzi do przejadania się, które niekontrolowane i przedłużające się w czasie, może nieść ze sobą groźne skutki w postaci przytycia i związanych z tym uciążliwościami. Zamień zajadanie stresu ulubionymi smakołykami na rozładowywanie napięcia prostymi ćwiczeniami oddechowymi lub nauką medytacji.

Kontroluj wagę przez Internet. Dużą pomocą w kontrolowaniu tego co jesz, ile zjadasz i kiedy konsumujesz jest Internetowy Kalkulator Dietetyczny (IKD). Wystarczy, że założysz konto w ramach portalu Poprostuzdrowo.pl - uzyskasz dostęp do IKD, który zawiera obszerną bazę produktów. Wprowadzając do aplikacji informacje o spożywanych posiłkach, będziesz w stanie w szybki i prosty sposób uzyskać dane dotyczące składników mineralnych oraz kilokalorii dostarczanych organizmowi, będziesz mieć również dostęp do wyników w postaci różnorodnych raportów i wykresów. Postaw na zdrowe odżywianie, czyli  na zaspokojenie zapotrzebowania organizmu na energię oraz dostarczenie mu wszystkich składników odżywczych niezbędnych do właściwego rozwoju, aby cieszyć się zdrowiem przez cały rok.

Komentarze do: Pożegnaj złe nawyki, postaw na zdrowie!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz