Szukaj

Powtarzające się orgazmy przyczyną samobójstwa

Podziel się
Komentarze0

Niektórzy z nas marzą o bardziej wybujałej seksualności. Gretchen Molannen, 39-letnia ofiara bardzo rzadkiej choroby, jednak wolała popełnić samobójstwo po 16 latach cierpień. Mowa tutaj o syndromie PSAS (ang. Permanent Sexual Arousal Syndrome), który oznacza, że chora doświadczała stałego niekontrolowanego fizycznego podniecenia seksualnego (nie psychicznego).Aby przynieść sobie ulgę, musiała się stale masturbować, czasami całymi godzinami, aż do orgazmu, po którym przychodził następny i następny, ponieważ podniecenie nigdy nie opadało... 

W dniu 1 grudnia 2012 roku, Gretchen Molannen w swoim domu na Florydzie stwierdziła, iż jedynym rozwiązaniem jej sytuacji jest śmierć. Dzień wcześniej udzieliła bulwersującego wywiadu dla Tampa Bay Times.

PSAS po raz pierwszy został opisany w 2001 roku. Odpowiada 5 bardzo dokładnie zdefiniowanym kryteriom: odczucia płciowe i łechtaczkowe są obecne przez długi czas (godzinami, dniami, miesiącami); odczucia te nie są związane z pożądaniem seksualnym; pacjentka nie pragnie tych odczuć i przeżywa je jako coś narzucającego się; nie znikają nawet po wielu ograzmach; są przyczyną ogromych cierpień psychologicznych.


Aby lepiej poznać to zaburzenie, prof. Waldinger przeprowadził badanie na 18 kobietach, w latach 2004 – 2008. Kobiety spełniały wszystkie 5 kryteriów. Każdą pacjentkę zbadano pod kątem seksualności, neurologii oraz psychiki. Przeprowadzono MRI mózgu i miednicy, elektroencefalogram oraz badanie dopplerowskie drogą waginalną.

Wnioski z badania pokazują, że w większości przypadków syndrom ten pojawia się w pierwszych latach po menopauzie. Nie poprzedzają go żadne zaburzenie psychiczne. Nie stwierdzono żadnych anomalii.

Autor badania zaproponował swoim pacjentkom leczenie clonazepamem, przepisywanym w przypadku pęcherza hiperaktywnego oraz syndromu niespokojnych nóg. Wśród 16 kobiet, które zaakceptowały terapię, 56% odczuło poprawę, a u 26% ulga była chwilowa, trwająca 2-3 tygodnie. Inne leki, które się stosuje w przypadku niepowodzenia clonazepamu, to oxazepam i tramadol.

Komentarze do: Powtarzające się orgazmy przyczyną samobójstwa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz