Szukaj

Pierwsze podróże turystyczne na księżyc już w lutym 2017 roku?

Podziel się
Komentarze0

Kilka dni temu, amerykańska firma Space Adventures ogłosiła, iż przewiduje organizację pierwszych podróży turstycznych, kierunek Księżyc, już za pięć lat. Nawet jeśli misje Apollo sprawiły, że tysiące osób na tym ziemskim padole zaczęły marzyć o wyprawie badawczej na satelitę ziemskiego, to jednakże aż do tej pory pozostaje to tylko i wyłącznie marzeniem.Ale, jak podała ostatnio amerykańska firma wspomniana powyżej, być może wkrótce stanie się to możliwe. Może nie tak od razu, ale szanse są, albowiem firma Space Adventures, która organizuje kosmiczne podróże turystyczne na pokładzie rosyjskich staków Sojuz, oznajmiła, iż zamierza zacząć latać w kierunku Księżyca od lutego 2017 roku.

Troszkę trzeba więc poczekać, ale co to znaczy pięć lat wobec takiej perspektywy.

Planujemy mieć taki statek przed pięćdziesiątą rocznicą programu Apollo. Moim zdaniem, program Apollo zaczął się w lutym 1967 roku, w miesiącu przewidzianym dla Apollo-1. Jego pięćdziesiąte urodziny powinny więc być świętowane w lutym 2017 roku, jak wyjaśnia Eric Anderson, prezes Space Adventures, w wiadomości umieszczonej na internetowej stronie firmy.


Turyści będą więc podróżować na pokładzie statku Sojuz-TMA, wyposażonego w jednostkę mieszkalną. I w ten sposób dotrą do swojego wymarzonego kierunku.

Ostatnio, firma Space Adventures ogłosiła, iż pierwsze dwa bilety na tę podróż już zostały sprzedane. A inny bilet „właśnie jest sprzedawany”, jak podawał Eric Anderson, cytowany przez RIA Novosti.

Prezes amerykańskiej firmy jeszcze dorzucił: fakt, że dwie osoby są gotowe do zapłacenia blisko 150 000 000 dolarów każda, aby lecieć na Księżyc, będzie miał bardzo poważne konsekwencje dla całości tego rynku. Potwierdza to bowiem zasadność istnienia rynku prywatnych lotów kosmicznych i pokazuje, że liczba osób chcących podróżować w kosmosie będzie wzrastać wraz ze spadkiem cen za loty orbitalne i pozaorbitalne.

W ten sposób, rosyjskie centrum szkolenia kosmonautów jest już gotowe na przyjęcie profesjonalnych astronautów oraz turystów kosmicznych na lot w kierunku Księżyca, według dyrektora tego centru, Sergieja Krikalewa.

Komentarze do: Pierwsze podróże turystyczne na księżyc już w lutym 2017 roku?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz