Szukaj

Pacjenci od wczoraj bez leków wykonywanych w aptekach

Podziel się
Komentarze0

W związku z rozporządzeniem ministerstwa zdrowia, od wczoraj apteki źle wyceniają leki recepturowe lub odmawiają ich wykonania. Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej Stanisław Piechula tłumaczy tą sytuacje tym, iż od dnia 2 lutego 2011 roku Ministerstwo Zdrowia wprowadziło rozporządzenie zmieniające sposób wyceny leku robionego w aptece.W związku z tym, że rozporządzenie obowiązuje dokładnie od chwili jego ogłoszenia, do wszystkich aptek dotarła dziś informacja, że od wczoraj źle wyceniają robione przez nich leki.

Prezes Rady Śląskiej  Izby Aptekarskiej Stanisław Piechula uważa, że niepoinformowani aptekarze o zmianie wyceny leków recepturowych, nie mieli możliwości na przygotowanie się do wprowadzenia zmian, w związku z czym są zmuszeni odmawiać leków recepturowych i czekać na wykonanie i wdrożenie nowych wersji oprogramowania komputerowego obsługującego apteki.


Prezes Rady Śląskiej Izby Aptecznej  uważa, że  apteki od dawna borykają się z takim postępowaniem wszystkich Ministrów Zdrowia, jednak tym razem zostały przekroczone wszelkie dopuszczalne zasady polityki lekowej Państwa.

Podkreśla on tfakt, że takie postępowanie państwa godzi przede wszystkim w prawa pacjenta i zagraża im zdrowiu.

Komentarze do: Pacjenci od wczoraj bez leków wykonywanych w aptekach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz