Szukaj

Osteoporoza: nowy lek generyczny

Podziel się
Komentarze0

Amerykańska agencja FDA (Food and Drug Administration, agencja ds. leków i żywności) zatwierdziła właśnie pierwszą generyczną wersję leku wzmacniającego kości, produkowanego przez szwajcarskie laboratoria farmaceutyczne, czyli przez firmę Roche.Chodzi tutaj o lek Boniva. Boniva znany jest pod nazwą generyczną ibandronat i zażywany jest raz w miesiącu w celu leczenia osteoporozy albo w celu zapobiegania osteoporozie.

Wskazany jest u kobiet w okresie przed menopauzą.

Trzy firmy aktualnie, Mylan Pharmaceuticals Inc oraz prywatna firma Apotex Inc, a także firma Orchid Healthcare, są producentami, które zyskały od agencji Food and Drug Administration pozwolenie na produkcję generycznego leku, w postaci stupięćdziesięciomiligramowych pastylek ibandronatu, jak przedstawiają amerykańskie władze zdrowotne.


Ibandronat należy do klasy leków nazywanych bisfosfonatami, które pomagają zwiększyć masę kostną, jak wyjaśnia agencja prasowa Reuters.

Leki te również redukują ryzyko ucierpienia z powodu złamań kręgosłupa.

Aktualnie, jak oceniają amerykańskie władze zdrowotne, jakieś dziesięć milionów obywateli Stanów Zjednoczonych w wieku powyżej 50 lat cierpi z powodu osteoporozy. Co gorsza, jak niepokoją się władze amerykańskie, kolejne 34 000 000 ludzi w Ameryce ma mieć niską masę kości, a to grozi w przyszłości osteoporozą.

Dane te pochodzą z badań przeprowadzanych przez narodową fundację osteoporozy (National Osteoporosis Foundation) w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze do: Osteoporoza: nowy lek generyczny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz