Szukaj

Osteoporoza: nowy lek generyczny

Podziel się
Komentarze0

Amerykańska agencja FDA (Food and Drug Administration, agencja ds. leków i żywności) zatwierdziła właśnie pierwszą generyczną wersję leku wzmacniającego kości, produkowanego przez szwajcarskie laboratoria farmaceutyczne, czyli przez firmę Roche.Chodzi tutaj o lek Boniva. Boniva znany jest pod nazwą generyczną ibandronat i zażywany jest raz w miesiącu w celu leczenia osteoporozy albo w celu zapobiegania osteoporozie.

Wskazany jest u kobiet w okresie przed menopauzą.

Trzy firmy aktualnie, Mylan Pharmaceuticals Inc oraz prywatna firma Apotex Inc, a także firma Orchid Healthcare, są producentami, które zyskały od agencji Food and Drug Administration pozwolenie na produkcję generycznego leku, w postaci stupięćdziesięciomiligramowych pastylek ibandronatu, jak przedstawiają amerykańskie władze zdrowotne.

Zobacz również:Ibandronat należy do klasy leków nazywanych bisfosfonatami, które pomagają zwiększyć masę kostną, jak wyjaśnia agencja prasowa Reuters.

Leki te również redukują ryzyko ucierpienia z powodu złamań kręgosłupa.

Aktualnie, jak oceniają amerykańskie władze zdrowotne, jakieś dziesięć milionów obywateli Stanów Zjednoczonych w wieku powyżej 50 lat cierpi z powodu osteoporozy. Co gorsza, jak niepokoją się władze amerykańskie, kolejne 34 000 000 ludzi w Ameryce ma mieć niską masę kości, a to grozi w przyszłości osteoporozą.

Dane te pochodzą z badań przeprowadzanych przez narodową fundację osteoporozy (National Osteoporosis Foundation) w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze do: Osteoporoza: nowy lek generyczny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz