Szukaj

Ortokorekcja sposobem na pogarszający się wzrok

Podziel się
Komentarze0

Gdy wzrok naszej pociechy przestaje nadążać za jej ruchliwością, stajemy przed klasycznym problemem – kupić dziecku okulary, czy może lepiej zainwestować w szkła kontaktowe? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Na szczęście jest jeden sposób, który ma same zalety – ortokorekcja.


Wszyscy wiemy, jak ciężkim przeżyciem dla dziecka jest noszenie okularów w szkole. Ortokorekcja eliminuje wszelkie ograniczenia związane z używaniem zwykłych szkieł korekcyjnych – można biegać, pływać, skakać itp. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzieci prowadzą bardzo aktywny tryb życia, a z uwagi na swój wiek nie rozumieją czym grozi złamanie zasad noszenia szkieł kontaktowych bądź okularów.

Metoda ortokorekcji jest przeznaczona dla osób z krótkowzrocznością do -5 dioptrii i astygmatyzmem do 1,5 dioptrii, w tym dla dzieci powyżej 10. roku życia. Stosuje się ją w celu poprawy wzroku i uwolnienia się od tradycyjnej korekcji w ciągu dnia. Wystarczy na noc założyć dziecku soczewki OrtoK, by mogło się cieszyć pełną ostrością widzenia przez 16-18 godzin. Dodatkowym atutem metody jest to, że w wielu przypadkach spowalnia lub całkowicie zatrzymuje ona postęp wady. Ponieważ w okresie wzrostu i dojrzewania krótkowzroczność zwykle szybko postępuje, nie ma możliwości zastosowania procedur chirurgicznych.


Zakładanie i zdejmowanie soczewek OrtoK powinno odbywać się pod czujnym okiem rodziców, którzy będą również przestrzegać zasad przechowywania i czasu noszenia „szkieł kontaktowych”. Po kilku miesiącach regularnego zakładania ortosoczewek rogówka będzie dłużej utrzymywała nadany kształt, a co za tym idzie – będzie można używać ich rzadziej.


*****
Soczewki OrtoK produkuje amerykańska firma Paragon CRT®, która jest liderem w dziedzinie ortokeratologii. OrtoK posiadają certyfikaty FDA (Amerykańska Komisja ds. Żywności i Leków), ISO oraz CE i są stosowane w USA oraz krajach Unii Europejskiej.

Więcej informacji nt. ortokorekcji oraz innych metod leczenia wad wzroku znajdą Państwo na stronie: http://www.nowywzrok.pl.

Komentarze do: Ortokorekcja sposobem na pogarszający się wzrok

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz