Szukaj

CGM Polska wkracza na rynek irlandzki

Podziel się
Komentarze0

Jednym z ostatnich osiągnięć CGM Polska jest instalacja systemu EndoRAAD w kilkunastu publicznych szpitalach w Irlandii. EndoRAAD to system cyfrowej rejestracji, archiwizacji i diagnostyki badań video. Wdrażany jest w ramach projektu rządowego Health Service Executive, obejmującego dostawę oraz montaż systemu do Endoskopii Klinicznej w 17 szpitalach państwowych. System połączy w jedną sieć wszystkie szpitale objęte programem. Dodatkowo EndoRAAD został zintegrowany z National Cancer Screening Service (NCSS), krajowym programem badań przesiewowych jelita grubego oraz z krajowym programem endoskopii QA.Wdrożenie systemu oznacza pełną cyfryzację pracowni endoskopowych i usprawnienie wykonywania badań non - DICOM. EndoRAAD obsługuje główne funkcje i procesy pracowni, przechwytuje obrazy z urządzeń diagnostycznych i współpracuje z systemem szpitalnym HIS oraz radiologicznym systemem informatycznym RIS. Stworzenie sieci w ramach której dochodzi do wymiany danych medycznych umożliwia prowadzenie kompletnego, elektronicznego rekordu pacjenta oraz ciągłość dokumentacji medycznej.


Jednym ze szpitali biorących udział w projekcie jest Letterkenny General Hospital. Placówka obsługuje 147 tysięcy mieszkańców hrabstwa Donegal w północno-zachodniej części Irlandii. Szpital Letterkenny, dysponujący 340 łóżkami, zapewnia szerokie spektrum opieki medycznej i diagnostyki, świadcząc usługi w ponad dwudziestu specjalizacjach. Letterkenny jest szpitalem klinicznym, współpracującym m.in. z National University of Ireland w Galway i Royal College of Surgeons.


Szpitale, które uczestniczą we wdrożeniu systemu EndoRAAD w Irlandii to m.in: Connolly Hospital w Blanchardstown, Louth County Hospital w Dundalk, South Tipperary General Hospital w Clonmel, Midland Regional Hospital w Tullamore, Wexford General Hospital w Wexford i Cavan General Hospital.

Komentarze do: CGM Polska wkracza na rynek irlandzki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz