Szukaj

Odmiana kraba ochrzczona "The Hoff" w hołdzie Davidowi Hasselhoff

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy zdecydowali się nazwać nowy gatunek kraba na cześć aktora Davida Hasselhoff. To właśnie owłosienie tych skorupiaków sprawiło, że naukowcom skojrzarzyły się one z amerykańską gwiazdą, znaną głównie z roli w „Słonecznym patrolu”.Po musze nazwanej na część gwiazdki pop Beyonce, teraz przyszła kolej na kraba. I tutaj badacze po raz kolejny wykazują się ogromnym poczuciem humoru. Krab, odkryty na wybrzeżach Georgii Południowej, ma jedną wyjątkową cechę: jest szczególnie owłosiony na brzuchu.

W rzeczywistości, zwykłe owłosienie krabów zazwyczaj znajduje się wokół szczypców, ale osobniki przedstawione przez amerykańskich badaczy, prezentują owłosienie na brzuchu. I to właśnie ta wyjątkowa cecha sprawiła, że badacze brytyjscy wpadli na genialny pomysł, aby nazwać kraba oddając cześć Davidowi Hasselhoff, byłej gwieździe serialu amerykańskiego „Słoneczny patrol”.


David Hasselhoff z całą pewnością znany jest przede wszystkim ze względu na czerwone spodenki kąpielowe, w których dzielnie ratował niedoszłych topielców. Ale nie tylko, albowiem z pewnością nie jednemu z nas zapadł w pamięć jego owłosiony tors.

I to właśnie ten tors zainspirował naukowców z Wielkiej Brytanii. Ich nazwa z całą pewnością da ci dobry obraz tego, do czego jest to podobne, mówi o nowym gatunku kraba dyrektor tej ekspedycji, profesor Alex Rogers, z uniwersytetu w Oksfordzie.

Krab ten żyje w wielkim zagęszczeniu. Jest to niewiarygodne, zobaczyć je tak ściśle do siebie przylegające, w miejscach, gdzie jest ich nawet 600 sztuk na metr kwadratowy, dodaje jeszcze specjalista.

Krab Hasselhoff, nieco bardziej złośliwie nazywany The Hoff, figuruje pośród licznych gatunków odkrytych przez biologów brytyjskich w wodach południowych, poza gwiazdą morską, zawilcami i ośmiornicą, zaobserwowanymi na głębokości około 2 500 metrów.

Komentarze do: Odmiana kraba ochrzczona "The Hoff" w hołdzie Davidowi Hasselhoff

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz