Szukaj

Nurofen Zatoki – pomoc w walce z bólem zatok

Podziel się
Komentarze0

Ból zatok dotyczy 12 % całej populacji1. W Polsce, co dziesiąty rodak skarżący się na ból zatok odczuwa go regularnie. Pozostali chorzy cierpią z powodu tej dolegliwości co jakiś czas - 36 % z nich odczuwa ból z częstotliwością co 2-3 miesiące, z kolei 26 % - raz na pół roku.


Prawie połowa chorych na własną rękę próbuje walczyć z objawami bólu zatok. Większość z nich – 84 %, sięga po leki bez recepty dostępne w aptekach. Zanim jednak wybierzemy się po farmaceutyki, które pomogą uśmierzyć uciążliwy ból zatok warto dowiedzieć się, czym się on charakteryzuje i jaka jest geneza jego powstawania.

Infekcje zatok przynosowych dla jednych to pojęcie znane tylko „ze słyszenia”, innym dolegliwości związane z tym organem towarzyszą przez całe życie. Wielu z nas jednak mylnie określa ból zatok, który w rzeczywistości jest zwykłym bólem głowy.  Warto zatem nauczyć się rozróżniać dolegliwości związane z bólem zatok przynosowych, by w razie potrzeby sięgnąć po właściwe leki, które uśmierzą dokuczliwe objawy.

Rozpoznaj problem, by wiedzieć, jak z nim walczyć


O zapaleniu zatok pisano i mówiono wiele. Aby ujednolicić i uprościć klasyfikację choroby Europejska Akademia Alergologii i Immunologii Klinicznej przyjęła w 2007 r. dokument EPOS wprowadzający podział zapaleń zatok przynosowych na dwie główne grupy: zapalenia ostre i przewlekłe. W ostrym zapaleniu zatok przynosowych wyróżniono jego 2 postacie: ostre zapalenie wirusowe, przez lekarzy opisywane jako przeziębienie, w którym objawy trwają nie dłużej niż 10 dni. Drugi rodzaj to ostre zapalenie niewirusowe – z charakterystycznym nasileniem objawów po 5 dniach lub ich utrzymywaniem się ponad 10 dni, ale nie dłużej niż 12 tygodni.

Z kolei z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych mamy do czynienia wtedy, gdy objawy utrzymują się dłużej niż 12 tygodni. Ten rodzaj podzielono na przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z polipami nosa i bez polipów nosa. Powodem zapalenia zatok są w głównej mierze infekcje wirusowe i bakteryjne. Warto jednak odnotować, że nie tylko one odpowiadają za stan chorobowy. Skrzywienie przegrody nosa, alergia na naturalne i chemiczne czynniki środowiskowe, niedobory immunologiczne, długie przebywanie w mocno zanieczyszczonym środowisku, zaburzenia hormonalne, polipy nosa - to czynniki sprzyjające zapaleniu zatok.


Do najważniejszych objawów tej choroby należą przede wszystkim blokada nosa i wyciek z nosa, dodatkowo  mogą pojawić się ból twarzy i osłabienie lub brak węchu6.  Warto podkreślić, że ból głowy nie występujący w towarzystwie dwóch pierwszych objawów – blokady nosa i wycieku z nosa – nie świadczy o zapaleniu zatok. Aby mieć pewność, na co chorujemy, warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Ostre zapalenie zatok przynosowych może on zdiagnozować na podstawie badania – rynoskopii przedniej – polegającej na oględzinach jam nosa wziernikiem nosowym. Z kolei do potwierdzenia diagnozy przewlekłego zapalenia zatok przynosowych konieczny jest laryngolog, który wykona badanie endoskopowe, by dokładniej ocenić jamy nosowe. 


Nurofen Zatoki – lek na dolegliwości związane z zatokami

Wielu osobom ból zatok uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ważne jest, by walczyć z dolegliwościami i zadbać o usunięcie wszystkich objawów stanu chorobowego. Nie zawsze jednak należy sięgać po antybiotyk. Specjaliści podkreślają, by nie nadużywać antybiotykoterapii, dlatego w pierwszych dniach leczenia ostrego zapalenia zatok przynosowych należy stosować leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i działające obkurczająco na błonę śluzową nosa i zatok przynosowych.

W złagodzeniu symptomów zapalenia zatok przynosowych pomocny może być nowy lek – Nurofen Zatoki – stworzony specjalnie z myślą o uśmierzaniu dolegliwości występujących w rejonie zatok przynosowych. Nurofen Zatoki jest nowym lekiem łączącym dwie substancje czynne: ibuprofen i chlorowodorek pseudoefedryny. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Z kolei drugi  składnik leku ma właściwości obkurczające – zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, a co za tym idzie udrażnia nos. Nurofen Zatoki przeznaczony jest do stosowania doraźnego w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia. Lek ułatwia powrót do normalnego trybu życia likwidując najczęstsze i najbardziej uciążliwe objawy zapalenia zatok. Nurofen Zatoki dostępny jest w postaci tabletek. Każde opakowanie zawiera 12 sztuk leku.

Rekomendowana cena jednego opakowania: 7,90 PLN.

Więcej informacji o Nurofen Zatoki na stronie internetowej: www.Nurofen.pl

Komentarze do: Nurofen Zatoki – pomoc w walce z bólem zatok

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz