Szukaj

Nowa skuteczna technika dezynfekcji opracowana przez kanadyjskich naukowców

Podziel się
Komentarze0

Nowa skuteczna technika dezynfekcji została wynaleziona na uniwersytecie kanadyjskim Queen w Kingston, w prowincji Onatrio. Technika ta może znacznie wspomóc walkę z infekcjami bakteryjnymi w szpitalach. Ale nie tylko, ponieważ naukowcy przewidują również jej zastosowanie w hotelach oraz w zakładach przemysłu spożywczo-rolniczego.O co chodzi?

Otóż, kanadyjscy badacze zaproponowali nowy składnik, stworzony na podstawie ozonu oraz nadtlenku wodoru. Mieszanka ta ma być ekstremalnie skuteczna, jeżeli chodzi o zabijanie bakterii, stwierdzają badacze z uniwersytetu Queen w Kingston, w Kanadzie.

Procedura ta odtwarza faktycznie realne działanie przeciwciała w ciele ludzkim, kiedy atakuje infekcję, wyjaśnia doktor Dick Zoutman, jeden z uczonych, który pracował przy powstawaniu tej techniki.

Naukowiec ten podkreśla, iż technika ta nie trwoni swoich zasobów. Składniki, o których mowa, są uwalniane w postaci gazu w pomieszczeniu, które należy oczyścić, i atakują bakterie.


Procedura ta może znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie są ludzie i bakterie, czyli w szpitalach, w hotelach, w zakładach przetwórczych, w których istnieje ryzyko infekcji bakteryjnej, wyjaśniają jeszcze badacze.

Poza tym, technika ta może zabijać również – tu niespodzianka – pluskwy, o których wiadomo, jak ciężkie są do wyplenienia. Po prostu zajmuje jej to nieco więcej czasu, ale jest jak najbardziej skuteczna w takim zastosowaniu.

W czasie prób laboratoryjnych, nowa technika bardzo skutecznie zabiła wszystkie testowane bakterie, przede wszystkim słynną Clostridium difficile oraz gronkowca złocistego, czyli bakterie normalnie odporne na tradycyjne techniki oczyszczania.

Nasze najlepsze techniki dezynfekcji mają swoje granice, podkreśla jeszcze doktor Dick Zoutman.

Procedura zabiera od piętnastu do trzydziestu minut, aby zdezynfekować pokój szpitalny. Jest ona jeszcze w fazie prób klinicznych, ale już wielka sieć hotelowa w Stanach Zjednoczonych wyraziła swoje zainteresowanie tą technologią, dorzucił jeszcze na koniec zadowolony naukowiec.

Komentarze do: Nowa skuteczna technika dezynfekcji opracowana przez kanadyjskich naukowców

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz