Szukaj

Naukowcy z Cleveland Clinic badają potencjalny lek na Alzheimera

Podziel się
Komentarze0

Złożony środek stworzony w celu leczenia bólów neuropatycznych okazał się być potencjalnym lekarstwem na Alzheimera. Badanie opublikowane w Neurobiology of Aging udowadnia, że MDA7 korzystnie wpływa na działanie systemu odpornościowego, przez co ogranicza rozwój tej choroby.MDA7 podawany zwierzętom przywrócił ich funkcje poznawcze, pamięć oraz plastyczność synaptyczną, która jest niezbędna w procesach uczenia i zapamiętywania.

Ponadto, przewlekłe zapalenie mózgu wpływające na pogłębienie choroby Alzheimera, jest również hamowane przez nowy środek.

Składniki leku oddziałują bowiem na receptory kannabinoidowe typu drugiego, czyli CB2, których praca wiąże się ściśle z regulacją procesów odpowiedzi immunologicznej.


Prace nad recepturą i jej testowanie trwają już dwa lata. Prawdopodobnie minie jeszcze kilka kolejnych lat, nim naukowcom z Cleveland Clinic uda się w pełni rozwinąć możliwości MDA7, a lek zostanie wypuszczony na rynek.

Choroba Alzheimera jest schorzeniem nieodwracalnym, które stopniowo niszczy pamięć oraz umiejętność jasnego myślenia. Choruje na nią obecnie ponad 5 mln Amerykanów, a według tego, co przewidują statystyki, w 2050 roku liczba ta wzrośnie do 16 mln w samych Stanach Zjednoczonych i do 106 mln na całym globie.

Zważywszy na fakt, iż długość życia przeciętnego człowieka jest coraz wyższa, opracowanie skutecznego leku na Alzheimera nabiera coraz większego znaczenia.

Komentarze do: Naukowcy z Cleveland Clinic badają potencjalny lek na Alzheimera

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz