Szukaj

Naturalnie walcz ze stresem

Podziel się
Komentarze0

Pokłóciłaś się ze współmałżonkiem? Twoja siostra bierze ślub w wakacje i oczekuje Twojego zaangażowania w sprawach organizacyjnych? W pracy masz napięte relacje z przełożonym? W weekend odwiedzi Cię rodzina a ty nie masz czasu i siły na przygotowania? Podczas rozmowy rekrutacyjnej drżą Ci dłonie i zaczynasz się pocić? W sytuacjach towarzyskich zaczynasz się rumienić? Znasz te sytuacje z własnego doświadczenia? Nie pozwól, aby stres ograniczał Twoje życie. Uwolnij się od niego w naturalny sposób.

Naturalnie walcz ze stresem

Żyć zdrowo to żyć bez stresu. Ta jakże prosta zasada często przypominana przez lekarzy różnych specjalizacji okazuje się być bardzo trudna do zastosowania. Życie bez stresu jest tyleż piękną perspektywą, co prawie niemożliwą do osiągnięcia. Aż 42% Polaków przyznaje, że często odczuwa zdenerwowanie (Badanie CBOS, Samopoczucie Polaków w roku 2010, Warszawa, styczeń 2011 r.) Stres jest obecny przez cały okres ludzkiego rozwoju, we wszystkich jego sferach. Osobom doświadczającym stany napięcia nerwowego łatwiej nazwać reakcję fizyczną organizmu na stres niż wskazać źródło problemu: „… trzęsie mi się wszystko w środku. Nie to, że ręce... drgawki i tak dalej. Tak jakoś wewnętrznie, czuję w środku. Generalnie strach. Zimno mi jest, albo się pocę momentalnie”.

Wstydliwy problem?

Bez względu na to, jak reagujemy na  sytuacje generujące napięcie nerwowe, dla każdego wiążą się one z negatywnym wpływem na zdrowie psychiczne, relacje z otoczeniem oraz samoocenę. Zbyt długo utrzymujący się stres może doprowadzić również do wyczerpania organizmu, podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi, obniżonej odporności organizmu czy bezsenności. Pomimo poważnych konsekwencji zdrowotnych wiele osób odczuwa opór przez konsultacją lekarską, a także koniecznością sięgnięcia po środki uspokajające. W wielu przypadkach zażycie preparatu uspokajającego odbierane jest jako słabość i ukrywamy ten fakt nawet przed najbliższą rodziną: „mąż nie pyta, to ja nie mówię…”.

Sprawdzone metody


Preparaty bazujące na naturalnych składnikach budzą dużo większe zaufanie wśród pacjentów. Ziołowy, naturalny skład redukuje obawę przed ewentualnymi skutkami ubocznymi, wiążącymi się z silnymi lekami bądź przed interakcją z innymi przyjmowanymi środkami leczniczymi.

Wyniki badania pokazują, że po tego typu leki częściej sięgają kobiety, szczególnie w wieku 40-50 lat. Według nich idealny preparat pomagający w stanach napięcia emocjonalnego powinien:
  • dawać wyciszenie, ulgę i rozluźnienie,
  • bazować na naturalnych składnikach, 
  • umożliwiać normalne funkcjonowanie bez poczucia otumanienia czy otępienia,
  • przynosić ulgę szybko po zażyciu,
  • nie uzależniać,
  • nie powodować skutków ubocznych, tj. bóle głowy, mdłości, apatia
(Badanie eksploracyjne postaw i zachowań związanych ze stosowaniem bezreceptowej kategorii uspokajającej i nasennej, Raport z Badania Jakościowego, Warszawa, listopad 2010)

Pamiętaj!

W każdej sytuacji, z którą nie potrafisz sobie poradzić możesz szukać pomocy u specjalisty lub porozmawiać z farmaceutą o preparatach bazujących na naturalnych składnikach.

Stosowane z powodzeniem od wieków substancje na bazie roślinnej są znanymi metodami walki ze stresem oraz jego negatywnymi konsekwencjami.


Nervomix
to lek ziołowy o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie. Zawarte w nim substancje czynne przynoszą ulgę w sytuacjach napięć emocjonalnych. Nervomix działa łagodnie a przede wszystkim nie uzależnia.

Lek cechuje kojące działanie, które zawdzięcza obecności aż czterech substancji czynnych:
  • Kozłka lekarskiego – lecznicze działanie rośliny, a właściwie substancji znajdujących się w jej korzeniu i kłączu, znane jest od blisko 2000 lat. Kozłek lekarski, popularnie zwany „walerianą” ma właściwości uspokajające, korzystnie wpływa na sen i jego jakość a także zmniejsza ciśnienie skurczowe krwi oraz częstość akcji serca.
  • Melisy – roślina, zwana w greckiej medycynie „radością dla serca” znana jest od wieków ze swoich właściwości kojących nerwy. Podobnie jak kozłek lekarski, ułatwia zasypianie. Dodatkowo łagodzi przemęczenie.
  • Szyszki chmielu – wykorzystywane są nie tylko w browarnictwie, ale również znane jest ich działanie lecznicze. Szyszki chmielu pomagają w stanach lękowych, nadpobudliwości oraz bezsenności.
  • Ziela dziurawca – pomaga w bezsenności.
Sugerowana cena leku:
Nervomix 20 kapsułek - 11.18 pln
Nervomix 60 kapsułek – 26.70 pln

Nervomix, produkt złożony, kapsułki twarde.
Skład leku: 1 kapsułka zawiera: Substancje czynne: Valerianae radix 210 mg, Lupuli strobilus 52,5 mg, Melissae folium 52,5 mg, Hyperici herba 35 mg.

Wskazania: Przejściowe stany nadpobudliwości nerwowej, zaburzenia zasypiania. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu. Dawkowanie: Dorośli i młodzież: 2-4 kapsułki 3 razy na dobę, zależnie od nasilenia objawów, popić co najmniej 1/2 szklanki płynu, nie rozgryzać. Nie zaleca się stosowania dłużej niż przez 3 tygodnie. Jako środek ułatwiający zasypianie dawkę  jednorazową przyjąć pół godziny do godziny przed snem. Podmiot odpowiedzialny: ADAMED Consumer Healthcare S.A., ul. Starościańska 33, 95-080 Tuszyn , tel. (42) 614 30 60, fax (42) 614 32 85.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Komentarze do: Naturalnie walcz ze stresem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz