Szukaj

Kiedy Izrael posługuje się nanotechnologiami w walce z rakiem…

Podziel się
Komentarze0

Izrael jest krajem, który przoduje w poszukiwaniach w domenie nanotechnologii. Kraj ten dziś chce zainwestować w przystosowanie tej metody do nauk o życiu, a przede wszystkim do walki z rakiem.


Specjalista światowej od nanoenkapsułowania - czyli od systemu pozwalającego zamknąć w kapsułkach maleńkie molekuły - profesor izraelski Simon Benita, dyrektor szkoły farmacji na uniwersytecie żydowskim w Jerozolimie, potwierdza, iż jeżeli zainwestujemy więcej pieniędzy w badania nad nanocząsteczkami, będziemy mogli ocalić więcej żyć.

W rzeczywistości, nanotechnologia jest stosowana w naukach o życiu już od piętnastu lat. Ma to na celu opracowanie nowych metod leczenia. A Izrael odniósł wielkie sukcesy w tej dziedzinie, w ciągu ostatnich lat, przede wszystkim w nanomedycynie, która oznacza zastosowanie nanotechnologii w medycynie, przypomina profesor Simon Benita.

Tak więc, walka z rakiem jest jednym z priorytetowych celów badaczy prowadzących poszukiwania w nanomedycynie. Jak uważa profesor Simon Benita, ta ostatnia przede wszystkim pozwoliła poprawić jakość życia pacjentów dotkniętych chorobami nieuleczalnymi oraz zwiększyć liczbę kobiet, które są leczone z powodu raka piersi.


Możliwość leczenia nowotworu, dzięki bezpośredniemu namierzaniu chorych komórek, i bez wywoływania konsekwencji dla całego organizmu, może zoptymalizować efekty chemioterapii.

Jednym z celów zastosowania nanotechnologii w medycynie jest zminimalizowanie skutków ubocznych, które towarzyszą terapiom – można tego dokonać docierając jedynie do komórek dotkniętych chorobą,
wyjaśnia Francois Piuzzi, przedstawiciel francuskiego ministerwstwa wyższej edukacji oraz badań.

Francja chce aktualnie nawiązać współpracę z Izraelem w tej dziedzinie, czyli w dziedzinie nanotechnologii aplikowanej do dziedziny zdrowia, do energii oraz do środowiska,
wyjaśnia Francois Piuzzi.

Leczenie uszkodzonych organów i wykrywanie chorób

Francois Piuzzi, który sam jest byłym badaczem, precyzuje jeszcze, że bardzo dobre rezultaty uzyskane przez badaczy izraelskich otwierają nowe drzwi na konkretne rezultaty w przyszłości. Specjalista ten dodaje jeszcze, że walka nie jest wygrana, ale zastosowanie nanocząsteczek jako nanowektorów, przenoszących lekarstwa do uszkodzonych organów, a także jako środków pozwalających wykrywać choroby, może na długi okres zbulwersować dziedzinę zdrowia. Jest to zresztą wstrząs bardzo oczekiwany przez wielu.

Rozumiemy coraz lepiej funkcjonowanie DNA, właśnie dzięki nanotechnologii, która pozwala nam manipulować w najmniejszym szczególe. A wyniki czasami zbliżają się do science-fiction, wyjaśnia Francois Piuzzi.

Możliwość wprowadznia do krwi nanocząsteczek pozwala leczyć zapalenia, niszczyć guzy nowotworowe, a także manipulować na poziomie genetyki, precyzuje profesor Simon Benita, który uważa, iż jego kraj jest supermocarstwem w tej dziedzinie.

Komentarze do: Kiedy Izrael posługuje się nanotechnologiami w walce z rakiem…

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz