Szukaj

Jeden ze składników curry może pomóc w leczeniu raka

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze badania autorstwa naukowców z Departamentu Badań nad Rakiem i Medycyną Molekularną w Uniwersytecie Leicester wykazały, że kurkumina - jeden ze składników curry, może znacznie zredukować efekty uboczne wśród pacjentów z rakiem jelita grubego podczas chemioterapii oraz pomóc im w długotrwałym leczeniu.Zazwyczaj pacjenci z rakiem jelita grubego są leczeni za pomocą FOLFOXU - kombinacji trzech leków chemioterapeutycznych. Jednakże około 40-60% pacjentów nie dość, że nie odnosi żadnych korzyści z tejże terapii, to jeszcze cierpi na efekty uboczne jak ból nerwów czy uporczywe mrowienie, przez co zmuszeni są do jej wcześniejszego zakończenia.


Badania nad kurkuminą przeprowadzone zostały w Uniwersytecie Leicester, wraz z badaniami nad chemioterapią. Naukowcy przebadali 40 pacjentów cierpiących na raka jelita grubego, który rozpoczął się w żołądku.

Trzy czwarte z nich brało kurkuminę tydzień przed rozpoczęciem standardowej terapii przy użyciu FOLFOXU. Celem było wykazanie czy kurkumina jest bezpiecznym dodatkiem do leczenia raka jelita grubego, który już zdążył rozprzestrzenić się po całym ciele.

Poprzednie badania wykazały, że kurkumina wzmacnia zdolności chemioterapii do usunięcia komórek raka jelita w laboratoriach. Każdego roku w samej Anglii, ponad 40 tys. osób cierpi na raka jelita grubego.

Komentarze do: Jeden ze składników curry może pomóc w leczeniu raka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz