Szukaj

Jeden z laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny właśnie zmarł

Podziel się
Komentarze0

Uniwersytet w Rockefeller powiadomił o śmierci jednego z laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Ralph Steinman bowiem zmarł trzy dni wcześniej, przed przyznaniem nagrody, z powodu raka trzustki, na którego cierpiał już od 4 lat.


Nowina ta położyła się cieniem na tydzień, w którym przyznawano słynne Nagrody Nobla za osiągnięcia naukowe. Uniwersytet w Rockefeller, dla którego pracował zmarły badacz kanadyjski Ralph Steinman, ogłosił, iż naukowiec ten zmarł 30 września 2011 roku, w wieku 68 lat.

Ralph Steinman był jednym z trzech laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Pozostali to Amerykanin Bruce Beutler oraz Francuz Jules Hoffmann.

Uniwersytet w Rockefeller z radością przywitał wieść, iż Fundacja Nobla postanowiła nagrodzić Ralpha Steinman za jego odkrycia dotyczące odpowiedzi immunitarnej organizmu. Ale nowina ta jest słodko-gorzka, ponieważ naukowiec ten zmarł kilka dni wcześniej, po długiej walce z rakiem, jak się dowiedzieliśmy od jego rodziny, wyjaśnił przełożony uniwersytetu Marc Tessier-Lavigne.


Córka laureata Nobla powiedziała: jesteśmy szczęśliwi, że ciężka praca naszego ojca została nagrodzona. Poświęcił on całe swoje życie swojej pracy i swojej rodzinie i byłby z tego powodu naprawdę dumny.

Ralph Steinman, który kierował laboratorium fizjologii komórkowej i immunologii nie jest pierwszym naukowcem z Uniwersytetu Rockefeller, który został nagrodzony Noblem. Uniwersytet ten bowiem może się pochwalić kilkoma lauretami tej prestiżowej nagrody.

Badania, które prowadził Ralph Steinman, były fundamentem dla licznych odkryć w tej jakże ważnej i krytycznej dziedzinie immunologii. Odkrycia te przyczyniły się do opracowania nowych, innowacyjnych terapii raka, chorób zakaźnych oraz zaburzeń układu odpornościowego, stwierdził również Marc Tessier-Lavigne.

Komentarze do: Jeden z laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny właśnie zmarł

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz