Szukaj

IV Ogólnopolski Dzień Szczepień – 7 grudnia 2012r.

Podziel się
Komentarze0

7 grudnia odbędzie się czwarty Ogólnopolski Dzień Szczepień. Będzie to finał trwającej od kwietnia na terenie całego kraju akcji, której celem jest propagowanie szczepień jako najskuteczniejszego sposobu zapobiegania chorobom oraz pogłębianie wiedzy społeczeństwa na temat korzyści płynących z tej formy profilaktyki zakażeń.


W ramach projektu w wielu miastach Polski odbywają się konferencje naukowe, spotkania edukacyjne, a także akcje ulotkowe i plakatowe. Można również zaszczepić się w wybranych placówkach medycznych, a także uzyskać specjalistyczne porady na temat szczepień w jednym z punktów informacyjno-konsultacyjnych.

Inicjatorami obchodów są: Polskie Towarzystwo Wakcynologii, Polskie Towarzystwo Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej oraz Polskie Towarzystwo Pediatryczne, a wsparcie logistyczne zapewnia Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa. Partnerem instytucjonalnym oraz współorganizatorem akcji jest Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".


Realizację projektu w regionach koordynują terenowe oddziały Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP) współpracujące z regionalnymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi, lekarzami rodzinnymi, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz wolontariuszami.

Organizatorom IV Ogólnopolskiego Dnia Szczepień towarzyszy hasło obchodzonego w kwietniu 2012 Europejskiego Tygodnia Szczepień:

„Szczepienia ratują życie, ochroń swój świat - szczepiąc się".

Ogólnopolski Dzień Szczepień zorganizowano po raz pierwszy w 2009 r., a jego program od początku współgra z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie promocji i profilaktyki zdrowotnej.****
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ogolnopolskidzienszczepien.pl

Szczegółowych informacji udzielają:
prof. Ewa Bernatowska bernatowskae@yahoo.com, oddzial.Immunologia@czd.pl,
tel.: 22 815 73 85, fax: 22 815 18 39, 509
099 833
dr med. Paweł Grzesiowski paolo@cls.edu.pl,
tel.: 601 838 939, fax: 22 331 15 64

Komentarze do: IV Ogólnopolski Dzień Szczepień – 7 grudnia 2012r.

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz