Szukaj

Istne szaleństwo: stracił pierwszy nos, nowy wyhodowano mu na czole!

Podziel się
Komentarze0

Historia zbyt szalona, by mogła być prawdziwa, a jednak... Zdjęcie ze szpitala w Fuzhou, w prowincji Fujian w Chinach, chyba nie kłamie. Mężczyzna, znany jedynie pod imieniem Xaolian, zdaje się oddychać przez czoło.W rzeczywistości młody Chińczyk popełnił bardzo poważny błąd i niewłaściwie zajął się swoim nosem, uszkodzonym w wypadku drogowym w 2012.

Niestety, infekcja, która się wdała wskutek tego zaniedbania, zniszczyła całkowicie jego małżowiny nosa i wydawało się, że ta część ciała jest już nie do uratowania.

Ponieważ ciężko jest żyć bez nosa, lekarze spróbowali stworzyć to, co mogłoby nosem być.

Postanowili więc stworzyć nos całkowicie nowy i przeszczepić go tam, gdzie młody mężczyzna mógłby go używać – niekoniecznie tam, gdzie byłoby to najbardziej estetyczne. Czyli odbudowali nos na... czole.

Operacja była naprawdę wyjątkowa i polegała na zastosowaniu techniki rozciągania tkanek (ekspander tkankowy). Metoda ta pozwala wywołać dodatkowy rozrost skóry (albo niekoniecznie skóry, gdyż innych tkanek również).

Lekarze postanowili taki nadmiar skóry znaleźć na czole i tam wytworzyli nos przy pomocy tkanki chrzęstnej pobranej z żeber młodego Chińczyka.

Nos nie jest jeszcze przeszczepiony tam, gdzie powinien być, gdyż aktualnie w dalszym ciągu rośnie. Według chińskich lekarzy jego rozwój przebiega prawidłowo i mają nadzieję, że będzie można go przeszczepić na właściwe miejsce już wkrótce.

Komentarze do: Istne szaleństwo: stracił pierwszy nos, nowy wyhodowano mu na czole!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz