Szukaj

Istne szaleństwo: stracił pierwszy nos, nowy wyhodowano mu na czole!

Podziel się
Komentarze0

Historia zbyt szalona, by mogła być prawdziwa, a jednak... Zdjęcie ze szpitala w Fuzhou, w prowincji Fujian w Chinach, chyba nie kłamie. Mężczyzna, znany jedynie pod imieniem Xaolian, zdaje się oddychać przez czoło.W rzeczywistości młody Chińczyk popełnił bardzo poważny błąd i niewłaściwie zajął się swoim nosem, uszkodzonym w wypadku drogowym w 2012.

Niestety, infekcja, która się wdała wskutek tego zaniedbania, zniszczyła całkowicie jego małżowiny nosa i wydawało się, że ta część ciała jest już nie do uratowania.

Ponieważ ciężko jest żyć bez nosa, lekarze spróbowali stworzyć to, co mogłoby nosem być.

Zobacz również:


Postanowili więc stworzyć nos całkowicie nowy i przeszczepić go tam, gdzie młody mężczyzna mógłby go używać – niekoniecznie tam, gdzie byłoby to najbardziej estetyczne. Czyli odbudowali nos na... czole.

Operacja była naprawdę wyjątkowa i polegała na zastosowaniu techniki rozciągania tkanek (ekspander tkankowy). Metoda ta pozwala wywołać dodatkowy rozrost skóry (albo niekoniecznie skóry, gdyż innych tkanek również).

Lekarze postanowili taki nadmiar skóry znaleźć na czole i tam wytworzyli nos przy pomocy tkanki chrzęstnej pobranej z żeber młodego Chińczyka.

Nos nie jest jeszcze przeszczepiony tam, gdzie powinien być, gdyż aktualnie w dalszym ciągu rośnie. Według chińskich lekarzy jego rozwój przebiega prawidłowo i mają nadzieję, że będzie można go przeszczepić na właściwe miejsce już wkrótce.

Komentarze do: Istne szaleństwo: stracił pierwszy nos, nowy wyhodowano mu na czole!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz