Szukaj

Import leków obniży ich ceny

Podziel się
Komentarze1

Import tańszych leków z krajów Unii Europejskiej spowoduje, że ich ceny w Polsce znacznie spadną - uważa główny specjalista w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Leszek Borkowski. Jego zdaniem, skorzystają z tego chorzy, ale może także budżet państwa.

Od maja 2004 roku, czyli od przystąpienia Polski do UE, można importować leki z dowolnego kraju Unii, jeśli są one tam dopuszczone do obrotu. Ceny leków w Polsce są wysokie, dlatego daje to szansę sprowadzania z zagranicy do Polski leków tańszych. Jest to tzw. import równoległy.


Do tej pory minister zdrowia podpisał 37 decyzji o zezwoleniu na import - 18 z nich dotyczy leków dla ludzi i trzy weterynaryjnych. "Z 18 leków w aptekach jest już dostępnych sześć dla ludzi i jeden weterynaryjny. Jest ich ok. 100 tys. opakowań" - powiedział Borkowski.

Komentarze do: Import leków obniży ich ceny (1)

asia29
asia29 17-07-2009 11:07

Sylvie

1

Od kwietnia w polskich aptekach pojawiła się tańszy zamiennik Logestu i Harmonetu-Sylve20, i zamiennik Minuletu-Sylvie30. Pigułki te kosztują 20zł i mając recepte np.na Harmonet można w aptece poprosić o Sylvie20. Sylvi... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze