Szukaj

HPV: szczepienie chłopców kluczem skutecznej prewencji

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z University of Toronto udowadniają, iż zwiększenie proporcji szczepień przeciwko HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) w populacji chłopców i mężczyzn w wieku od 11 do 21 lat to klucz do skutecznej ochrony zarówno kobiet, jak i mężczyzn. HPV jest powiązany z zachorowalnością na raka odbytu, prącia i gardła u mężczyzn. Odpowiada także za nowotwory u kobiet.Prof. Peter A. Newman mówi: - Z tego właśnie względu szczepienie chłopców odegra kluczową rolę w redukcji zachorowalności na raka u obu płci. Infekcja HPV to najpowszechniejsza choroba przenoszona drogą płciową. A my mamy teraz do dyspozycji szczepionkę, która może to zmienić i w efekcie uchronić niektórych ludzi przed rakiem.

Jego zespół przyjrzał się danym z 16 różnych badań, które objęły ponad 5 000 osób, aby przeanalizować czynniki, które decydują o tym, czy młodzi chłopcy zostaną zaszczepieni.

Artykuł ukazał się w Sexually Transmitted Infections.


Szczepionki przeciw HPV, szczególnie te nowsze, mają problemy z dotarciem do populacji, dla których zostały stworzone. Problem ten może wynikać z braku informacji, złej informacji, a nawet teorii spiskowych na temat skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek.

Prof. Newmann ubolewa: - Strach przed szczepionkami i zła informacja przyczyniają się do wzrostu śmiertelności z powodu raka, czemu można zapobiec prostym zastrzykiem.

Jego zespół odkrył, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na proporcje szczepień przeciwko HPV pośród mężczyzn, jest brak dobrze udokumentowanego powiązania między infekcją HPV u mężczyzn a chorobami zagrażającymi życiu.

Powiązanie między HPV a rakiem szyjki macicy u kobiet odpowiada za rozpowszechnienie szczepionki pośród młodych kobiet i dziewcząt. Niestety, podobny związek, który mógłby zachęcić mężczyzn do szczepienia, nie został jeszcze ustalony. To powinno się zmienić.

Prof. Newmann kontynuuje: - Potrzebujemy lekarzy i pracowników społecznych, którzy będą mówić o korzyściach szczepienia przeciwko HPV u mężczyzn i chłopców, aby skutecznie chronić zdrowie Kanadyjczyków.

Komentarze do: HPV: szczepienie chłopców kluczem skutecznej prewencji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz