Szukaj

Francja: nowa kampania dla lepszego posługiwania się lekami

Podziel się
Komentarze0

Francuski minister zdrowia, Xavier Bertrand, zapoczątkował nową narodową kampanię informacyjną, która ma na celu poinstruować Francuzów na temat prawidłoweo posługiwania się wszelkiego rodzaju medykamentami. Jak podkreśla francuskie ministerstwo, lek to nie jest produkt taki jak inny, a więc podejście do niego powinno też być inne.Decyzja ta jest podyktowana tym, iż Francja w dalszym ciągu pozostaje mistrzem europejskim w raczej niechlubnej dziedzinie: konsumpcja leków.

Jak ocenił Xavier Bertrand, w czasie konferencji prasowej, Francuzi mają wyjątkowy stosunek do leków. We Francji konsumuje się za dużo leków, jest za dużo leków i za wiele płacimy za dużo, dodał jeszcze francuski minister zdrowia.

W 2010 roku średnio, każdy obywatel francuski miał skonsumować średnio 48 opakowań leków. Jest to konsumpcja większa o 40% od średniej europejskiej.

Poza tym, ostatni raport francuskiej agencji leków (AFSSAPS) pokazał, że Francuzi w dalszym ciągu pozostają wielkimi konsumentami leków benzodiazepinowych (anksjolityki, czyli leki przeciwlękowe oraz nasenne). Jeden Francuz na pięciu ma konsumować przynajmniej jeden lek z tego rodzaju każdego roku.


Aby więc odwrócić tę niepokojącą tendencję, francuskie ministerstwo zdrowia postanowiło przeprowadzić kampanię informacyjną, która zaczyna się dziś (02.03. 2012 roku) i skończy 24 marca 2012 roku. Udział w niej weźmie 22 kanałów telewizyjnych. Poza tym, w krajowej prasie pojawi się komunikat na ten temat, a w radio przedstawiane będą świadectwa różnych osób.

A w końcu, przewidziano 125 000 ulotek do dyspozycji lekarzy oraz farmaceutów. Tym razem, kampanii tej będzie towarzyszyć nowe hasło, które ma się zapisać w umysłach kochających leki Francuzów: Lekarstwa, nie bierzcie ich byle jak.

Nie chodzi o to, żeby systematycznie redukować konsumowaną ilość,
jak wyjaśnia francuski minister zdrowia. Przekaz tej kampanii jest bowiem prosty i bezpośredni: leki to nie jest produkt taki jak inne.

Projekt ten ma również na celu zachęcić lekarzy, aby informowali swoich pacjentów odnośnie aktywnej natury danego leku, a także walkę z banalizowaniem ich używania.

Komentarze do: Francja: nowa kampania dla lepszego posługiwania się lekami

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz