Szukaj

Europejski Dzień Walki z Otyłością

Podziel się
Komentarze0

Otyłość staje się jednym z głównych zagrożeń zdrowotnych we współczesnym świecie, mimo że codziennie miliony ludzi na świecie wypowiadają wojnę swoim zbędnym kilogramom. W Polsce blisko 60% osób powyżej 50. roku życia cierpi na nadwagę, a i tak zaliczani jesteśmy do szczuplejszych narodów europejskich. Niestety, te wskaźniki rosną. Co więcej, sytuacja pogarsza się, a związane z nią choroby cywilizacyjne będą w przyszłości dominującym problemem zdrowotnym. Pamiętajmy zatem, że otyłość jest przyczyną zarówno chorób serca, jak i cukrzycy typu II.O otyłości

Otyłość niepokojąco narasta wśród ludzi młodych, ale także i dzieci. W wielu przypadkach otyłość ma podłoże genetyczne, ale ważną rolę odgrywa przede wszystkim styl życia oraz właściwa dieta. Co więcej otyłość zwiększa ryzyko innych zaburzeń gospodarki węglowodanowej, do których można zaliczyć nieprawidłową tolerancję glukozy i nieprawidłową glikemię na czczo. Otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 - około 90% diabetyków cierpi na otyłość brzuszną, która utrudnia walkę z cukrzycą.

Ponadto otyłości brzusznej zwykle towarzyszy podwyższony poziom cholesterolu. By się przekonać, czy mamy taki typ otyłości, wystarczy centymetrem zmierzyć obwód talii. Jeśli u kobiety jest większy niż 89 cm, a u mężczyzny 102 cm, to sygnał, że trzeba się odchudzić. Stąd niezbędnym elementem terapii jest redukcja wagi.


Aby zwrócić uwagę na poważne implikacje zdrowotne z powodu nieprawidłowej wagi 22 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Otyłością. Celem tego dnia jest  propagowanie aktywnego trybu życia oraz zrównoważonej diety - ważnych elementów profilaktyki.

Dla tych, którzy nie pozostają bierni wobec problemu otyłości i chcą mieć dobrą kondycję kardiologiczną firma ASA opracowała preparat Sterolea. Dedykowany walce z podwyższonym cholesterolem, skutecznie obniża jego poziom we krwi. Jest to naturalny, całkowicie bezpieczny produkt zawierający sterole roślinne, które mają udowodnione działanie w obniżaniu poziomu cholesterolu całkowitego i LDL cholesterolu, a dzięki temu znalazły poparcie medycznych towarzystw naukowych jako terapia wspomagająca leczenie hipercholesterolemii. Zaburzenia lipidowe są drugim po nadciśnieniu tętniczym czynnikiem ryzyka zawału serca czy udaru mózgu, a więc schorzeń kardiologicznych, które są przyczynami znacznej liczby zgonów w naszym kraju.

Świadomość przede wszystkim


Pamiętajmy, że prawidłowa masa ciała ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Otyłość to nie tylko mankament naszego wyglądu, ale poważne zagrożenie dla zdrowia i długości życia.

Dlatego osoby, które marzą o zgrabnej sylwetce i zdrowym sercu powinny ograniczyć do minimum w codziennym menu produkty z wysokim cholesterolem i przyjmować preparaty zawierające sterole roślinne.

Komentarze do: Europejski Dzień Walki z Otyłością

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz