Szukaj

Ekran przeciwsłoneczny w sprayu stanowi zagrożenie dla życia?

Podziel się
Komentarze0

Jeżeli lubisz ochronę przeciwsłoneczną w sprayu, przeczytaj to. Amerykańska agencja FDA (Food and Drug Administration) wystosowała ostrzeżenie przed ryzykiem oparzenia, które może wynikać ze stania zbyt blisko ognia po zastosowaniu ekranu przeciwsłonecznego w sprayu.Komunikat pojawia się tuż po tym, jak do FDA dotarły wieści o 5 oddzielnych tego typu przypadkach, do których doszło dokładnie według opisanego scenariusza.

Komunikat mówi o różnych źródłach zapłonu, poczynając od zwykłej zapalniczki, przechodząc przez stanie zbyt blisko zapalonej świecy, podchodzeniu do grilla, kończąc na spawaniu.

Incydenty te sugerują, że istnieje możliwość zajęcia się ogniem, jeżeli po zastosowaniu tego typu sprayu staniesz w pobliżu otwartego ognia lub iskier. Nawet jeżeli uważasz, że odczekałeś już wystarczającą ilość czasu, aby wyschła ci skóra.


Food and Drug Administration odnotowuje, że produkty, które stoją za tymi wypadkami, już zostały wycofane, ale ekrany przeciwsłoneczne w sprayu z dodatkiem alkoholu w dalszym ciągu mogła być łatwopalne z powodu ich składników, takich jak alkohol właśnie.

Ważne jest, żeby nie nakładać tych produktów będąc w pobliżu otwartego ognia. Poza tym, należy czytać wszelkie informacji na temat łatwopalności danego produktu, jeżeli wiemy, że będziemy przebywać w pobliżu ognia.

Komentarze do: Ekran przeciwsłoneczny w sprayu stanowi zagrożenie dla życia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz