Szukaj

Czy ocet jabłkowy leczy grzybice

Odpowiedz w wątku
mala_mi88
mala_mi88 16-03-2016 15:54

a czy ktoś wie coś więcej o działaniu octu jabłkowego na grzybicę? czy faktycznie skutecznie łagodzi jej objawy i pomaga wyleczyć?

Agnieszka87
Agnieszka87 05-04-2016 11:45

Jeśli masz problem z grzybicą stóp i paznokci, możesz leczyć się octem jabłkowym. Dzięki kwaśnemu pH ocet jabłkowy działa antybakteryjnie i antygrzybiczo. Stosujemy go wewnętrznie. Jeśli chcesz leczyć grzybicę, pij dwie łyżki octu jabłkowego dziennie. Możesz go zmieszać np. z sokiem owocowym, żeby poprawić smak. Ocet jabłkowy leczy grzybicę od środka. Atakuje grzyby gnieżdżące się pod grubą warstwą paznokcia stopy, gdzie z trudnością docierają wszelkie kremy czy roztwory.

Sinister
Sinister 26-04-2016 16:38

Ocet jabłkowy jest coraz częściej stosowany do leczenia infekcji. Aby pozbyć się grzybicy należy pić dwie łyżki octu jabłkowego dziennie. Jak wiadomo ocet jabłkowy jest kwaśny, a grzyb nie może żyć w środowisku o kwaśnym odczynie. Dlatego właśnie ocet jabłkowy może sobie dobrze poradzić z grzybicą.

Ullka
Ullka 02-06-2016 14:24

Ocet jabłkowy ma bardzo dużo drogocennych właściwości. Dzięki swojemu kwaśnemu pH ma działanie antybakteryjne i antygrzybicze, więc śmiało można go stosować, jako pomocnik w walce z grzybicą. Jednak jeśli masz poważny problem z grzybicą, to najlepiej udać się z tym do lekarza, ponieważ może konieczne będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

KarolinaG
KarolinaG 18-07-2016 10:12

Z grzybicą powinniśmy iść przede wszystkim do lekarza. Odpowiednio dobrane leki przeciwgrzybicze mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji, a także uniemożliwią zarażenia innych osób. Skutecznym sposobem w zatrzymaniu rozwoju infekcji może okazać się płukanka z octu jabłkowego. Wystarczy raz dziennie moczyć stopy w roztworze ciepłej wody i octu jabłkowego przez 15-20 minut. Po takiej płukance należy bardzo dokładnie wytrzeć stopy.

Sinister
Sinister 18-07-2016 10:24

Nie słyszałem wcześniej, że ocet jabłkowy może leczyć grzybicę, ale skoro ma już on tyle dobrych właściwości, to możliwe że na grzybicę również pomoże. Ocet jabłkowy ma również właściwości przeciwgrzybicze, więc płukanki z octu jabłkowego mogą okazać się zbawienne w leczeniu grzybicy.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Ocet jabłkowy - właściwości"