Szukaj

Czy lekarze i pielęgniarki zażywają suplementy?

Podziel się
Komentarze0

Oficjalny przekaz ortodoksyjnych specjalistów od spraw zdrowia (lekarze, pielęgniarki, aptekarze, specjaliści od żywienia) na temat suplementów odżywiania i witamin jest taki, generalnie, iż są one bezużyteczne. Wielu z nich posunie się nawet do stwierdzania, iż chodzi tutaj o oszustwo, pozwalające korzystać z naszej naiwności; że witaminy i inne suplementy odżywiania są jedynie mydleniem oczu...


A jednak... Siedemdziesiąt dwa procent lekarzy oraz 89% pielęgniarek, przepytywanych w pewnym badaniu, przyznało, że konsumują suplementy. A bardziej precyzyjnie, 51% lekarzy oraz 59% pielęgniarek określa się jako regularnych konsumentów tego typu produktów. Jedynie 14% lekarzy i 3% pielęgniarek stwierdza, że nigdy suplementów nie zażywa.

Sonadaż ten został przeprowadzony na 900 lekarzach i 277 pielęgniarkach ze Stanów Zjednoczonych. Tak jak każdy sondaż, i ten zawiera pewien margines błędu, a rezultaty niekoniecznie muszą być dokładnie zgodne z rzeczywistością. Ale, liczby te są mimo wszystko bardzo wymowne. Wydaje się, iż mamy tutaj do czynienia z sytuacją z rodzaju „róbcie to, co ja wam mówię, ale nie róbcie tego, co ja robię”.

Chyba nikt nie będzie zaskoczony tym, że powody dla których lekarze i pielęgniarki zażywają suplementy, są takie same jak nasze motyw: poprawa zdrowia i samopoczucia, zapobieganie katarowi i grypie, zdrowie kości, etc.

Czy zalecają oni zażywanie suplementów? Siedemdziesiąt dziewięć procent lekarzy oraz osiemdziesiąt dwa procent pielęgniarek zaleca je swoim pacjentom. Jeśli chodzi o regularnych użytkowników, proporcja ta rośnie do 84% i 85% odpowiednio. Niektórzy z tych, którzy zażywają suplementy, nie zalecają ich, a niektórzy z tych, którzy ich nie zażywają (62% dla lekarzy i 67% dla pielęgniarek), zalecają ich zażywanie...


Ten podwójny język jest bardzo niepokojący. Jeśli profesjonaliści od spraw zdrowia, w tajemnicy swojego życia prywatnego, konsumują witaminy i inne suplementy, podczas gdy ich zawodowe porady dają nam do zrozumienia, że są one bezużyteczne, to czy jest coś, co oni wiedzą, ale boją się powiedzieć to głośno i wyraźnie? Nikt nie lubi żyć w niepewności. Anglicy mają powiedzenie: walk your talk (zastosuj w praktyce to, co mówisz).


Suplementy diety: zastosowanie i zalecenia lekarzy I pielęgniarek w HCP Impact Study
Lekarze

pielęgniarki

(liczba = 900)

(liczba = 277)
Procent, jaki używa suplementó w diety

72%

89%

(regularnie, okazjonalnie, sezonowo)
Procent regularnych użytkowników suplementów
51%

59%
Procent, który zaleca suplementy diety swoim pacjentom
79%

82%
Komentarze do: Czy lekarze i pielęgniarki zażywają suplementy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz