Szukaj

Cukrzyca - alternatywna metoda leczenia

Podziel się
Komentarze2

Brytyjscy naukowcy ogłosili w październiku 2005 roku, że zastrzyki insuliny nie będą konieczne do leczenia nowego typu cukrzycy.W ubiegłym roku odkryli oni, że oprócz dwóch typów cukrzycy (typu 1 i typu 2) istnieje jeszcze jeden- choroba pojawiająca się u noworodków.

O zachorowaniu na ten rodzaj cukrzycy decyduje odziedziczony zmutowany gen o nazwie Kir6.2.

W noworodkowej cukrzycy uszkodzeniu ulegają białka w komórkach wydzielających insulinę (mutacja odpowiedzialnego za to genu ujawnia się już w pierwszych tygodniach życia).

Jest to inaczej niż w klasycznej cukrzycy młodzieńczej (typ 1), w której komórki te ulegają całkowitemu zniszczeniu- przestają istnieć.Test pozwala wykryć, kto jest nosicielem tego genu. Wykonują go za darmo krakowscy lekarze z Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych CM UJ u dzieci i dorosłych chorych na cukrzycę od urodzenia.


Wiadomo już dziś, że ten typ cukrzycy można leczyć inaczej. Zamiast insuliny podaje się leki z grupy tzw. sulfonylomoczników. Ta substancja jest znana w medycynie od 50 lat, lecz dopiero niedawno odkryto jej zaskakujące efekty w leczeniu nowego typu cukrzycy.

Po jej podaniu trzustka sama zaczyna produkować insulinę. Zaletą jest również niższy koszt leczenia tabletkami od przyjmowania insuliny.

Komentarze do: Cukrzyca - alternatywna metoda leczenia (2)

kckoszalin@op.pl
~kckoszalin@op.pl 13-02-2006 17:57

Jak sprawdzić

2

Jak sprawdzić czy mi również mogłaby pomóc ta metoda leczenia. Stwierdzono u mnie cukrzycę typ III. Nie jest to bowiem cukrzyca typowo II stopnia. Mam cukrzycę ujawnioną od kilku lat a lekarz stwierdził, że musiała się r... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze