Szukaj

Coraz mniej dotacji na badania medyczne

Podziel się
Komentarze0

Francuska organizacja Ligue contre le cancer alarmuje, iż dotacje na badania medyczne w dziedzinie raka są coraz mniejsze, a to poważnie zagraża wielu projektom badawczym, jak również działalności na rzecz chorych i ich rodzin.Rzecznik organizacji, Christophe Leroux, niepokoi się: jeżeli sytuacja się nie zmieni, w 2013 roku będziemy musieli zrezygnować z 10 projektów badawczych, a także ze wspierania 2 000 rodzin chorych.

Jak podaje Liga, dotacje spadły o około 20%, co przekłada się na stratę 1 000 000 euro w 2012 roku. Powodem takiego stanu rzeczy są nie tylko coraz mniejsze wpłacane kwoty (średnio spadek wyniósł z 47 euro dziennie do 40 euro dziś), ale także wielkie trudności ze znalezieniem nowych darczyńców.


Ligue contre le cancer ubolewa także nad faktem, iż jednocześnie wpływa coraz więcej próśb o wsparcie finansowe dla chorych na raka, często od samotnych matek, które nie są w stanie opłacać swoich codziennych rachunków.

Przypomnijmy jeszcze, że 60% chorych doświadcza spadku przychodów.

Ligue contre le cancer jest finansowana tylko i wyłącznie z darów prywatnych, a w 2011 roku przeznaczyła aż 38 000 000 euro na swoją podstawową działalność, czyli badania przeciwko rakowi.

Jak stwierdza ostatni barometr szczodrości Francuzów, obywatele kraju nad Sekwaną są coraz mniej skłonni do dobroczynności, a przynajmniej na rok 2013, nawet jeśli badania medyczne pozostają dziedziną, która mobilizuje ich najsilniej. 53% darczyńców przewiduje, iż zmniejszy darowaną kwotę bądź w ogóle odmówi.

Dyrektorka fundacji Fondation pour la recherche médicale, Frédérique Camize, ubolewa: naprawdę obawiamy się, że to zjawisko zapisze się na stałe i zagrozi badaniom medycznym.

Komentarze do: Coraz mniej dotacji na badania medyczne

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz