Szukaj

Choroby: rola odżywiania - składamy się z tego, co jemy

Podziel się
Komentarze0

Jakość molekuł, z których jesteśmy zbudowani (proteiny strukturalne) oraz molekuł (tłuszcze i cukry), dzięki którym funkcjonujemy, jest zagwarantowana jakością (naszym zdrowiem) całego naszego żywego organizmu. Solidność konstrukcji jest bezpośrednio związana z solidnością i jakością każego z elementów tej budowy.


Odżywianie, nasz motor

Można użyć porównania, które generalnie dobrze działa: konstruktor samochodu konstruuje taki silnik, który działa na benzynę bezołowiową. Doradza tego typu paliwo dla tego motoru. Jeśli użytkownik stosuje benzynę ołowiową, samochód będzie funkcjonował przez jakiś czas, ale wcześniej czy później...

Pojawi się problem zanieczyszczeń, a możliwości spalania silnika będą znacznie mniejsze, ku wielkiemu rozczarowaniu nieposłusznego użytkownika.

Odżywianie jest jak paliwo dla motoru. Molekuły pokarmowe są powoli wypracowywane przez naturę. Rośliny oraz zwierzęta wytwarzają tłuszcze, cukry, proteiny, których nie potrafimy wszystkich wyprodukować.

Uczniowie czarnoksiężnika i odżywianie


Jeśli dorzucamy do tych elementów naturalnych struktury chemiczne wymyślone przez naszą pretensję do bycia lepszymi niż miliony lat ewolucji (aspartam, na przykład), albo przez nasze domniemania, iż wspomagamy nasze funkcje trawienne „gotując molekuły” w wysokich temperaturach; jeśli dorzucamy barwniki, aby zawartość naszych talerzy „była ładniejsza”... bawimy się w uczniów czarnoksiężnika.

Nie dziwmy się więc, iż w końcu zaczynamy chorować.

Polecamy również:
Rola odżywiania - dieta przodków jako terapia i profilaktyka
Rola odżywiania - przejadanie się
Rola odżywiania - historia odżywiania
Rola odżywiania - zaśmiecanie organizmu i reumatyzm
Rola odżywiania - jelita jako centrum zarządzania zdrowiem i chorobami
Rola odżywiania - podstawowe bolączki nowoczesności

Komentarze do: Choroby: rola odżywiania - składamy się z tego, co jemy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz