Szukaj

Brytyjscy seniorzy mają problemy z alkoholem!

Podziel się
Komentarze0

Wielu starszych ludzi w Wielkiej Brytanii pije za dużo, sugeruje nowe badanie zamieszczone w Plos One. Naukowcy z Newcastle University dodają, iż nadmierne picie pośród ludzi w wieku powyżej 65 lat jest związane z depresją, lękiem i długoterminowymi problemami zdrowotnymi.Badacze przeprowadzili ankietę z 53 kobietami i mężczyznami w wieku 65 – 90 lat.

Dr Graeme Wilson, współautor badania, mówi: - Chcielibyśmy, aby wyznaczono niższe i bezpieczniejsze limity spożycia alkoholu dla tej grupy wiekowej. Wielu z nich pije na takich poziomach, że jest to szkodliwe dla ich zdrowia, nawet jeżeli negatywne skutki nie są od razu widoczne.

Naukowcy dodają, iż nadmierne picie u seniorów może mieć na nich większy wpływ, gdyż w tym wieku ludzie często zażywają leki, które wchodzą w interakcje z alkoholem, a także ich metabolizm alkoholu jest wolniejszy.


Dr Wilson przyznaje, że starzy ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że piją za dużo. Bieżące wytyczne bezpieczny limit alkoholu wyznaczają na 14 jednostek tygodniowo dla kobiety i 21 dla mężczyzny.

Wcześniejsze badania pokazywały, że 14% brytyjskich kobiet i 28% brytyjskich mężczyzn w grupie wiekowej powyżej 65 lat pije alkohol ponad 5 razy w tygodniu.

W bieżącej ankiecie jedna kobieta przyznała, iż wypija butelkę wina dziennie – ok. 63 jednostki na tydzień – ale nie uważała, żeby miała problem.

Dr Katie Haighton z Newcastle University mówi: - Jeżeli chodzi o alkohol i starszych ludzi, żadne interwencje nie odnoszą skutków, z różnych przyczyn. Uważamy, że rząd powinien poważnie rozważyć obniżenie zalecanych limitów konsumpcji alkoholu dla ludzi powyżej 65 roku życia.

Komentarze do: Brytyjscy seniorzy mają problemy z alkoholem!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz