Szukaj

Badacze z uniwersytetu na Hawajach odkryli defekt genu odpowiedzialnego za raka

Podziel się
Komentarze0

Nietypowy pieprzyk na skórze może dostarczyć środków do badań nad nowym rodzajem raka. Naukowcy odkryli, że mutacje linii zarodkowej BAP1 związane są z nowym zespołem nowotworowym, charakteryzującym się pojawianiem się złośliwego międzybłoniaka opłucnej, czerniaka błony naczyniowej, czerniaka skóry i nietypowych nowotworów guzowych.Mutacje linii zarodkowej są wadami dziedzicznymi genetycznymi, które są obecne w każdej komórce.

To odkrycie dostarcza lekarzom wizualnego markera służącego do identyfikacji osób, które mogą mieć germinalną mutacje BAP1.

Osoby posiadające ten zespół powinny zmniejszyć swoją ekspozycję na środowiskowe czynniki ryzyka, takie jak np. promieniowanie UV.


Będzie ona również pomocna w identyfikacji osób, które są w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o czerniaka, który jest zwykle leczony we wczesnym stadium.

Marker będzie także służył do wczesnego wykrywania choroby, co zazwyczaj prowadzi do lepszych prognoz leczenia.

"Identyfikacja tego genu jako przyczyny kilku nowotworów może nam powiedzieć, kto jest zagrożony w rodzinie, zanim rak się rozwinie" - powiedział Michele Carbone. - "Możemy doradzać pacjentom poddawanie się rutynowym egzaminom i testom genetycznym dla wczesnego diagnozowania i leczenia."

Komentarze do: Badacze z uniwersytetu na Hawajach odkryli defekt genu odpowiedzialnego za raka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz