Szukaj

Awokado zwalcza bakterie odporne na antybiotyki?

Podziel się
Komentarze0

Substancja zawarta w owocu awokado, który pochodzi z Chile, może zwalczać bakterie odporne na antybiotyki. Ten gatunek awokado zawierać ma bowiem substancję, która, jeżeli zostanie połączona z tradycyjną terapią antybiotykową, może wyeliminować gronkowca złocistego.Rezultaty prac przeprowadzonych przez duńskich badaczy zostały przedstawione w przeglądzie naukowym Journal of Microbial Chemotherapy.

Przypomnijmy jeszcze, że gronkowiec jest bardzo uciążliwą bakterią, która jest znana z wywoływania bardzo uciążliwych infekcji szpitalnych, jak wyjaśnia badacz Jes Gitz Holler z uniwersytetu w Kopenhadze.

Gronkowiec złocisty w rzeczywistości jest główną przyczyną infekcji ran u osób po operacjach chirurgicznych.

Doktor Jes Gitz Holler precyzuje jeszcze, że błona komórkowa bakterii odpornych na antybiotyki posiada w rzeczywistości mechanizmy obronne, bardzo specyficzne i silne, które pozwalają tym bakteriom na wyeliminowanie lekarstwa, kiedy przenika ono do komórki.


Naturalna substancja odkryta przez duńskich badaczy pozwala zahamować ten mechanizm obronny u gronkowca złocistego. A tym samym, być może w przyszłości badaczom uda się sprawić, iż bakteria ta stanie się znów wrażliwa na leczenie antybiotykami. I o to nam właśnie chodzi.

Ten naturalny składnik odnaleziony w awokado posiada naprawdę interesujący potencjał, który, po dalszych badaniach, być może pozwoli na opracowanie bardzo skutecznych leków przeciwko tej niebezpiecznej bakterii, dręczącej tak wielu chorych po operacjach chirurgicznych, podkreśla doktor Jes Gitz Holler.

Awokado, cudowny owoc

Trzeba jeszcze przyznać, że korzystne działanie owoców awokado dla zdrowia jest znane od bardzo dawna. W rzeczywistości, owoc ten pomaga zredukować poziom cholesterolu, pozwala zmniejszyć ryzyko choroby serca oraz ryzyko zachorowania na raka prostaty u mężczyzn.

Komentarze do: Awokado zwalcza bakterie odporne na antybiotyki?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz