Szukaj

Avastin: lek zatwierdzony w Japonii w leczeniu raka mózgu

Podziel się
Komentarze0

Japońskie ministerstwo Zdrowia, Pracy i Spraw Społecznych zdecydowało, iż Avastin, w połączniu z radioterapią i chemioterapią, może być stosowany w leczeniu złośliwych guzów mózgu, włączając w to glejaki, o czym poinformowało laboratorium produkujące specyfik, szwajcarska grupa Roche.Glejaki mózgu to guzy dotykające komórek glejowych. Chodzi tutaj o guzy związane z proliferacją komórek, które otaczają neurony.

Większość glejaków jest nowotworowa, a te, które nie są, stają się takie po kilku latach rozwoju. Ich stopień ciężkości zależy od tego, czy rozwijają się progresywnie, i czy uciskają na mózg.

Jednakże, nawet wtedy, kiedy są nowotworowe, glejaki nie dają metastaz, a więc przerzutów na inne części ciała.


Aktualne opcje terapeutyczne stosowane w leczeniu glejaka złośliwego (postać najczęstsza i najbardziej agresywna) są bardzo ograniczone, jak podkreśla szwajcarskie laboratorium farmaceutyczne.

Pacjenci leczeni Avastinem w połączniu z radioterpią i chemioterpią na bazie temozolomidu żyją o wiele dłużej bez progresji choroby, informuje komunikat firmowy, w którym Roche powołuje się na przeprowadzone wcześniej badanie.

Avastin jest już zatwierdzony w wielu krajach w terapii raka piersi, płuc, nerki, jajnika i jelita grubego. Używany jest też w leczeniu – poza oficjalnym wskazaniem - zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.

Komentarze do: Avastin: lek zatwierdzony w Japonii w leczeniu raka mózgu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz