Szukaj

Antynobel: nagrody rozdane!

Podziel się
Komentarze0

Każdego roku amerykański Harvard University przyznaje swoje bezcenne nagrody Antynobla - prawdziwym naukowcom, którzy opublikowali badania na tematy całkowicie niewiarygodne, a więc badania, których nie można traktować zbyt serio.W ubiegłym tygodniu francuscy naukowcy z Universite Pierre Mendes-France w Grenoble, otrzymali prestiżową nagrodę Antynobla z dziedziny psychologii, za badania zatytułowane: „Beauty is in the eye of beer holder”, które wykazuje ze świętym przekonaniem, że im więcej pijemy, tym większą przypisujemy sobie urodę.

W przebiegu ceremonii rozdania Antynobli, nagroda w dziedzinie medycyny trafiła do badaczy japońskich i chińskich, których dziełem było badanie na temat działania muzyki operowej na gryzonie po transplantacji serca.


Antynobel w dziedzinie biologii i astronomii dostali badacze szwedzcy, którzy udowodnili, że kiedy chrząszcze się gubią, potrafią odnaleźć właściwą drogę, orientując się dzięki... Drodze Mlecznej.

Antynobel z chemii trafił do Japończyków, którzy przynieśli ostateczną odpowiedź na to, dlaczego obieranie cebuli doprowadza nas do płaczu.

Tak jak każdego roku, od 1991, gwoździem programu rozdania nagród Antynobel jest nagroda z dziedziny prawdopodobieństwa.

Dostali ją badacze holenderscy i brytyjscy, którzy doszli do wstrząsającej i przełomowej konkluzji: im dłużej krowa leży, tym większe jest prawdopodobieństwo, że wkrótce wstanie.

Komentarze do: Antynobel: nagrody rozdane!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz