Szukaj

Adamed na drugim miejscu wśród firm farmaceutycznych inwestujących w działalność badawczo-rozwojową

Podziel się
Komentarze0

Adamed na drugim miejscu wśród firm farmaceutycznych inwestujących w działalność badawczo-rozwojową Warszawa, marzec 2011. Jak wynika z Raportu Case-Doradcy „Wydatki na działalność badawczo-rozwojową w krajowych firmach farmaceutycznych - stan aktualny i perspektywy” Grupa Adamed jest drugą firmą w Polsce pod względem nakładów finansowych na działalność badawczo-rozwojową.           Tylko w 2010 r. Adamed przeznaczył na R&D 40 mln PLN. Prowadzone projekty badawcze dotyczą zarówno leków generycznych, jak i inwestycji na rzecz poszukiwania nowoczesnych terapii.      

Intencją naszych działań jest wychodzenie na przeciw potrzebom pacjenta. Celem do jakiego dążymy  jest wynalezienie oryginalnych leków na choroby cywilizacyjne takie jak: choroba nowotworowa, cukrzyca i schizofrenia. Dlatego też realizujemy badania w ramach trzech platform badawczych: metabolicznej, onkologicznej i neuropsychiatrycznej. W dzisiejszych czasach działanie jako firma generyczna to za mało, szansą są oryginalne leki, dlatego stawiamy na innowacje.

Mamy nadzieję, że ustawodawca nie przyjmie fiskalnych rozwiązań prawnych w ustawie refundacyjnej, które mogą zmusić podmioty prowadzące działalność badawczo-rozwojową na znaczne ograniczenie finansowania tych badań, co w praktyce oznacza zahamowanie prac - mówi Maciej Adamkiewicz, Prezes Grupy Adamed.


Grupa Adamed realizując działania R&D współpracuje z wieloma ośrodkami naukowo badawczymi, w tym m.in.: Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Warszawskim, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Gdańską, Politechniką Wrocławską, Instytutem Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, Centrum Badań Farmakokinetycznych FILAB.

Według Raportu Case-Doradcy, w Polsce na działalność R&D wydatkuje się ponad 280 mln  PLN, a szacowana dynamika wzrostu na lata 2010-2012 wynosi 164%. Krajowi producenci wykorzystują szansę, jaką daje współpraca między przemysłem a jednostkami naukowo-badawczymi. Istotną zaletą tej współpracy jest możliwość odwrócenia tendencji importu do eksportu nowoczesnych terapii.

Krajowe firmy farmaceutyczne o ugruntowanej pozycji na rynku, chętniej przeznaczają zyski na realizację projektów innowacyjnych. Takie działanie sprzyja:
  • zapewnieniu pracownikom naukowym wpływu na kreowanie postępu naukowego i umożliwienie im zaangażowania w nowe przedsięwzięcia,
  • tworzeniu nowych miejsc pracy dla kadry wykształconej w dziedzinach zaawansowanych technologii, unowocześnieniu zaplecza technicznego.
www.adamed.com.pl

Komentarze do: Adamed na drugim miejscu wśród firm farmaceutycznych inwestujących w działalność badawczo-rozwojową

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz