Szukaj

Trądzik po 30

Odpowiedz w wątku
dreamgirl
dreamgirl 16-12-2015 00:56

mam 32 lata i niestety trądzik :/ co z tym cholerstwem zrobić? samo ustąpi czy trzeba leków? Trądzik u dorosłych leczy się inaczej niż trądzik u nastolatków?

marcella
marcella 21-02-2016 11:14

Po pierwsze to trądzik powinien zobaczyć dermatolog. Wydaje mi się, że doleczenia trądziku u dorosłych podchodzi się trochę odmiennie, u nastolatka trądzik zazwyczaj wywołują inne czynniki niż u osoby po 30. roku życia. Z tego co wiem dermatolodzy przepisują osobom dorosłym doustnie antybiotyki i inne leki, lub miejscowo kremy lub leki robione na zamówienie w aptece. Ale bazując na moim przypadku, wiem, że z trądzikiem to dłuższa sprawa, jeżeli masz do niego predyspozycje, mi dermatolog powiedział, że kremy na trądzik (ja mam przepisane retinoidy) dają efekt po około roku stosowania, więc na razie czekam cierpliwie eh :(

Sylwusia333
Sylwusia333 06-04-2016 17:00

Trądzik po 30. na pewno różni się lokalizacją i rodzajem zmian od tego, który występuje u nastolatków. Przyczyn może być wiele: stres, tryb życia, używki czy źle dobrane kosmetyki. Spróbuj najpierw zlikwidować przyczynę - trądzik po 30 nie pojawił się bez powodu. Może zmień dietę? Unikaj pieprzu i innych ostrych przypraw, czekolady czy produktów mocno przetworzonych, np. fast foodów.Jeśli palisz, ogranicz albo rzuć...

Danutta
Danutta 14-07-2016 23:50

Z całą pewnością trądzik u osób dorosłych różni się od tego młodzieńczego. Jest on trudniejszy do wyleczenia. Pomocne przy leczeniu trądziku osób dorosłych mogą okazać się maści zawierające w swoim składzie kwas azelainowy. Z tym problemem najlepiej udać się do dermatologa i rozpocząć kurację.

Lejdisss
Lejdisss 14-07-2016 23:56

U osób dorosłych zazwyczaj pojawiają się krostki i gruzdki, które są zlokalizowane w dolnej części twarzy, na plecach oraz na szyi i dekolcie. Najczęściej powstawanie zmian trądzikowych u osób dorosłych jest wzrost męskich hormonów, czyli tak zwanych androgenów.

Cornelia898
Cornelia898 15-07-2016 00:01

W czasie dojrzewania nie miałam żadnych problemów z cerą. Tym większe było moje zdziwienie, że problem ten pojawił się u mnie dopiero po 20 roku życia. Zaczęły wyskakiwać mi różne krostki. Pojawiały się w najmniej odpowiednim momencie i trudno było się ich pozbyć. Obecnie przechodzę antybiotykoterapię u dermatologa i mam nadzieję, że mi to pomoże.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Trądzik u dorosłych: cierpi coraz więcej kobiet"