Szukaj

Pryszcze na szyi

Odpowiedz w wątku
Jolka Jolka
Jolka Jolka 31-03-2016 11:50

U mnie trądziku na twarzy nie ma, za to pojawiają się pryszcze na szyi :( Ktoś wie, jaka może być tego przyczyna?

Robercik_J
Robercik_J 04-04-2016 09:35

Przyczyna pryszczy jest ściśle związana z ich miejscem pojawienia się. Jeśli u Ciebie pryszcze wyskakują na szyi, możesz mieć problem z jakąś infekcją. Jedz czosnek, witaminę C, pij więcej wody - wzmocnij organizm, bo pryszcze na szyi mogą oznaczać, że złapałaś jakąś bakterię lub wirusa. Jeśli to nie pomoże, zbadaj poziom hormonów. Wtedy winowajcą pryszczy na szyi może okazać się zbyt wysoki poziom prolaktyny - hormonu, który pojawia się w większych ilościach u karmiących matek. Nadmiar prolaktyny w organizmie niekarmiącej kobiety może powodować, że wzrośnie u niej produkcja męskich hormonów, co z kolei może doprowadzić do powstawania trądziku i pryszczy na szyi.

Julia1993
Julia1993 08-04-2016 16:57

Pryszcze na szyi pojawiają się dużo rzadziej, niż na twarzy, dekolcie, czy plecach. Jedną z przyczyn pojawienia się pryszczy na szyi może być tłusta skóra w tym miejscu i pokryta sebum. Takie pryszcze należy potraktować tak jak trądzik na twarzy. Najpierw umyć szyję i zrobić delikatny peeling, a następnie nałożyć na miejsca zmienione punktowy żel korygujący do skóry trądzikowej, który przyspieszy gojenie się pryszczy.

pati93
pati93 25-04-2016 15:16

Powstawanie pryszczy na szyi faktycznie wiąże się z zaburzeniami poziomu hormonów. Nie zawsze winna musi być prolaktyna - niekiedy w organizmie kobiety może wystąpić nadmiar męskich hormonów, androgenów. Skutkiem tego są najczęściej pryszcze w dolnej części twarzy - na szyi, brodzi, żuchwie czy dekolcie. Takie problemy bywają uwarunkowane genetycznie. Zorientuj się, czy ktoś w Twojej rodzinie nie ma kłopotów z pryszczami na szyi - być może ten ktoś już znalazł rozwiązanie :)

goblinek
goblinek 26-04-2016 12:20

Mnie na pryszcze pomogły domowe sposoby, a wypryski robiły mi się także na szyi. Zmieszaj jedno białko z 1,5 łyżeczki miodu i dodaj do tego szczypte cynamonu. Posmaruj pryszcze na noc i zmyj rano twarz i szyje. Pryszcze powinny zmniejszyć się w widoczny sposób. Białka są bogate w substancje, które niszczą ściany komórek bakterii i eliminują infekcje. Z kolei miód jest naturalnym środkiem odkażającym, ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Często poleca się na pryszcze pastę do zębów, jednak z moich doświadczeń wynika, że to wątpliwy sposób. Kiedyś posmarowałam pryszcza pastą i miałam na drugi dzień dziurę w twarzy :D

Marcysia93
Marcysia93 20-05-2016 15:35

Pryszcze na szyi mogą być bardzo uciążliwe. Nie da się ich łatwo zamaskować. Jeśli pryszcze na szyi pojawiają się bardzo często i są to bolesne stany zapalne to warto udać się do dermatologa, który może przypisać odpowiednią kurację, chociażby retinoidami. Warto również sprawdzić czy przyczyną pryszczy na szyi nie są zaburzenia hormonalne. Wtedy lekarz może przypisać leczenie hormonami, a nawet zapisze tabletki antykoncepcyjne.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Trądzik u dorosłych: cierpi coraz więcej kobiet"