Szukaj

Pierwsza na świecie klinika leczenia stalkingu otwarta

Podziel się
Komentarze0

Właśnie otwartą pierwszą na świecie klinikę, która będzie leczyć stalkerów. Dokonano tego w Londynie, a klinika ma oferować pełne leczenie oraz odwyk dla tych, którzy lubią dręczyć innych swoją ciągłą obecnością.National Stalking Center będzie działać w ramach Chase Farm Hospital w Enfield, w północnym Londynie i będzie leczyć przestępców, zamiast ich karać, jak donosi The Independent.

Podczas gdy stalkerzy normalnie muszą się mierzyć, jako karą za ich czyny, z zakazem zbliżania się do ofiary albo jeszcze z innymi prawnymi konsekwencjami, sądy w Anglii i w Walii mogą teraz odsyłać przestęców do oceny ich stanu zdrowia psychicznego, na leczenie, a także na rehabilitację, według raportu podanego do publicznej wiadomości przez BBC.

Niektórzy eksperci uważają, że taki ruch pozwoli zapobiec brutalnym aktom przemocy oraz zredukować koszty w czasach, kiedy Zjednoczone Królestwo doświadcza rosnącego poziomu zachowań ocierających się o stalking oraz rosnącego poziomu stalkingu samego w sobie.


Jak podają statystyki rządowe, jedna kobieta na pięć oraz jeden mężczyzna na dziesięciu w Wielkiej Brytanii, w wieku powyżej 16 lat, jest, albo była/był ofiarą stalkingu.

Jak podaje badanie, cytowane przez The Independent, trzy kobiety na cztery, zabite przez swoich byłych partnerów, wcześniej, przed zabójstwem, były także ofiarami stalkingu.

Klinika stalkingu w Chase Farm Hospital w Enfield rozpoczęła działalność miesiąc przed narodowym miesiącem świadomości stalkingu (National Stalkers Awareness Month) w Stanach Zjednoczonych, gdzie tego typu zachowanie dotyka ponad 3 400 000 Amerykanów.

Jak donoszą bowiem przestawiciele organów ściagnia, ostatnie badania wskazują na coraz większe zastosowanie nowoczesnej technologii w przypadkach stalkingu. Badania pokazały, że większość ofiar stalkingu miała od 18 lat do 24 lat, a także w coraz większym stopniu były one namierzane on line albo poprzez coraz nowocześniejsze telefony komórkowe.

Przemoc domowa, która zresztą była przedmiotem konferencji we wrześniu, również została wzięta pod uwagę w tych badaniach.

Komentarze do: Pierwsza na świecie klinika leczenia stalkingu otwarta

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz