Szukaj

Domowe sposoby na halucynacje

Podziel się
Komentarze0

Halucynacje to spostrzeżenia psychiczne powstające mimo braku zewnętrznego bodźca. Odnoszą się do fałszywych doznań zmysłowych związanych ze słuchem, wzrokiem, węchem oraz dotykiem.

Domowe sposoby na halucynacje
Przyczyny omamów są różne. Do najczęściej spotykanych należy zatrucie, kontuzja i choroba. Zatruć można się nabawić poprzez niektóre lekarstwa, narkotyki, grzyby, wilcze jagody, a także środki chemiczne używane w przemyśle i w gospodarstwie domowym. W zależności od tego, czym się dana osoba zatruła, mogą wystąpić różne rodzaje halucynacji: wzrokowe lub słuchowe.

Ciężkie rany, kontuzje oraz wstrząsy mózgu doświadczone np. podczas wojny są przyczyną omamów wzrokowych – ich treścią są przeważnie straszliwe obrazy bitew.

Halucynacje wywołane przez choroby często są zależne od jej rodzaju. Uszkodzenia oczu powodują omamy wzrokowe, uszu – słuchowe. Chorzy na raka doznają natomiast różnych wrażeń słuchowych. Halucynacje te znikają zwykle po wyleczeniu.

Naukowcy z Durham University twierdzą, że podatność na halucynacje zwiększa picie dużej ilości kawy. Ich doświadczenie przeprowadzone na osobach, które piły 7 filiżanek kawy dziennie udowodniły, że u 66% badanych wystąpiły halucynacje.


Naturalnie najlepiej jest, jeżeli osoba, którą męczą omamy podda się profesjonalnemu leczeniu. Istnieje jednak kilka sposobów, które warto wypróbować samodzielnie zanim uda się do lekarza.

1. Ważne jest znalezienie źródła omamów. Czasem nieświadomie można przyjmować produkty będące źródłem halucynacji. Czym prędzej należy wykluczyć je z diety.

2. Halucynacje często pojawiają się przed snem. W takich przypadkach warto zainwestować w przedmioty, które zneutralizują zmysł wzroku lub słuchu – np. zatyczki do uszu bądź opaska na oczy.

3. Istnieją grupy wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Dzięki nim walka z omamami może okazać się niewiarygodnie łatwa.

4. Niezbędne jest przebywanie w towarzystwie ludzi pozytywnie nastawionych do życia. Istnieje prawdopodobieństwo, że ich optymizm okaże się zaraźliwy.

5. Pomocne może być również wciągające hobby. Dzięki nowemu zajęciu czas poświęcany na myślenie o męczących omamach zmaleje.

6. Warto wykorzystać duchowe wibracje. Istotne tutaj są zajęcia jogi – wyciszają i są bardzo korzystne dla osób z zaburzeniami myślenia . Można wytrenować umysł w ten sposób, aby „produkował” jedynie pozytywne myśli.

Jeżeli mimo powyższych prób halucynacje nie ustąpią, konieczna jest wizyta u lekarza. Omamy bowiem mogą być nie tylko wytworem ludzkiej wyobraźni, ale objawem poważnej choroby.

Komentarze do: Domowe sposoby na halucynacje

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz