Szukaj

Medytacja dobra na wszystko!

Uczysz się i uczysz, końca nie widać, a efektów jak nie było, tak nie ma? Skąd my to znamy. Jednak, nie załamuj się! Naukowcy odkryli nowy – stary – sposób, który pomoże ci osiągnąć lepsze wyniki na nadchodzącym egzaminie! Medytacja, czyli praktyki mające na celu samodoskonalenie.Szczególnie popularne na Wschodzie. Daje możliwość oczyszczenia z negatywnych emocji, przezwyciężenia strachu czy w końcu osiągniecia całkowitej kontroli nad ciałem i umysłem.

Naukowcy z George Mason University oraz z University of Illinois przeprowadzili badania na studentach psychologii. Części z nich pokazano, jak medytować przez danym wykładem, natomiast pozostali mieli zachowywać się tak, jak dotychczas.

Po wykładzie przeprowadzono krótki test. Okazało się, że ci, którzy medytowali przed, osiągnęli lepsze wyniki od "niepraktykujących". Co ciekawe, naukowcy odkryli, że efekt medytacji był jeszcze bardziej widoczny u studentów I roku.


Uzyskane w ten sposób wyniki potwierdzają pozytywny wpływ medytacji na umysł człowieka.

Poza tym, udowodnione już zostało, iż może ona pomóc:

- lekarzom w zapewnieniu lepszej opieki pacjentom,

- cierpiącym na reumatyzm – zmniejsza stres i zmęczenie,

- osobom starszym - zwalcza uczucie samotności,

- pozbyć się zawrotów głowy i poprawić równowagę,

- opóźnić proces starzenia się,

- więźniom - zapanować nad gniewem,

- zapracowanym nauczycielom - przezwyciężyć zmęczenie.

Medytacja niesie ze sobą mnóstwo pozytywnych skutków dla zdrowia. Jest to jedne z niewielu, jeśli nie jedyne, całkowicie naturalne lekarstwo, jak i równocześnie forma spędzania czasu wolnego. Wpływa zarówno na ciało, jak i umysł, pozwala odprężyć się, uspokaja, a jednocześnie daje dawkę dodatkowej energii.

Jak wykazały badania, wpływa również korzystnie na studentów, ale zalecana jest wszystkim, także osobom starszym. Medytacja nie ma ograniczeń wiekowych, może praktykować ją każdy. Dlaczego więc nie spróbować?

Komentarze do: Medytacja dobra na wszystko!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz