Szukaj

Jestem zestresowana, jesteś zestresowana, twój partner jest zestresowany

Podziel się
Komentarze0

Nawet nasze zwierzęta są zestresowane. Badanie American Psychological Association podkreśla, że najbardziej zestresowanym pokoleniem są młodzi dorośli. Tak zwani "Millennials", czyli dorośli Amerykanie w wieku od 18 do 34, mają wyższe poziomy stresu niż ich rodzice i dziadkowie.52 procent z tej grupy wiekowej mówi, że stres utrzymuje się u nich nawet w nocy.

Te dane pochodzą z rocznego raportu APA, który zbadał 2 020 dorosłych Amerykanów w ankiecie przeprowadzonej przez Harris Interactive Internecie w sierpniu 2012. APA zleca badanie co roku od 2007.

Poziom stresu generacji X był bliski poziomowi stresu u Millennials: 5,4 w skali 10-punktowej. Ale nieco mniej ludzi z pokolenia X, w wieku od 34 do 47 lat, mówi, że ich stres w ubiegłym roku nie pozwalał im spać.

Nie potrzeba wiele wyobraźni, aby dowiedzieć się, co może stresować młodych ludzi: bezrobocie w USA nadal rośnie (ok.7,9%). Organizacja Opportunity Generation sugeruje, że stopa bezrobocia jest jeszcze wyższa wśród osób od 18 do 29 lat - 11,5%.


Większość z tych młodych ludzi kończy uczelnie z kredytem studenckim i wychodzi na rynek pracy, gdzie nie ma zbyt wielu ofert zatrudnienia, mówi Katherine Nordal z APA. To ma swoje konsekwencje: zwlekanie z małżeństwem, z zakładaniem rodziny.

Raport APA pokazuje, że 76% ankietowanych Millennials uznaje pracę za znaczący stresor, w porównaniu do 65% z pokolenia X i 62% z Boomers.

44% osób z pokolenia X i Millennials mówi, że doświadcza drażliwości lub gniewu z powodu stresu, w porównaniu do 36% z pokolenia Boomers i 15% Amerykanów starszych niż 67 lat.

Stres jest ważnym czynnikiem, kiedy patrzymy na problemy zdrowotne, takie jak otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, choroby serca, mówi dr Nancy Snyderman.

To złe wieści dla młodych Amerykanów, którzy próbują radzić sobie ze stresem, spożywając junk food, pijąc alkohol i paląc.

Jednak wydaje się, że ze stresem radzimy sobie lepiej wraz wiekiem, mówi APA.

Podczas gdy 29% z pokolenia Millennials, 35% osób z pokolenia X i 38% z generacji Boomers (dorośli w wieku od 48 do 66 lat) twierdzi, że doskonale kontrolują stres, to aż 50% starszych niż 67 lat jest mistrzami w tej dziedzinie. Co cię nie zabije, to cię wzmocni?

Komentarze do: Jestem zestresowana, jesteś zestresowana, twój partner jest zestresowany

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz