Szukaj

Jak za każdym razem wybierać najkrótszy pas?

Podziel się
Komentarze0

Pomyśl, ile czasu mógłbyś zaoszczędzić, gdybyś mógł ocenić, które samochody na którym pasie w ruchu drogowym poruszają się najszybciej, tylko dzięki spojrzeniu na nie. Według najnowszych badań, posiadanie tej umiejętności nie tylko sprawi, że będziesz szybciej podróżował, ale także uczyni twoje życie łatwiejszym. Niektórzy z nas lepiej "rozumieją liczby" – matematyczni spece są lepsi w swobodnym liczeniu opłat za przejazd, na przykład, ponieważ są lepsi w pobieżnym szacowaniu liczb.Okazuje się, że ludzie ci lepiej odnajdują się w codziennych zadaniach niż ci, którzy z liczbami stale walczą – twierdzą naukowcy z Johns Hopkins University.

Dobra wiadomość: nie jesteś z góry skazany na porażkę, jeżeli liczenie nie jest jednak twoją najlepszą stroną.

Precyzja w instynktownym rozumowaniu u ludzi polepsza się do 30 roku życia, mówi główny autor badania Justin Halberda, profesor nadzwyczajny na Johns Hopkins University.

Fajnie, prawda?

Teraz trzeba skorzystać ze wskazówek naukowców, aby zobaczyć, jak możemy ulepszyć swoje umiejętności: więcej sztuczek na zostrzanie pamięci, pobudzanie kreatywności i zabijanie stresu możemy odszukać w ,,27 Ways to Power Up Your Brain”.


Popraw swoją intuicję

Codzienne czynności, które stymulują zdolność mózgu w oszacowywaniu, mogą poprawić twoje "wyczucie liczb". Zadaj sobie po prostu pytanie od czasu do czasu: ile osób stoi w TEJ kolejce? Lub w domu: ile poręczy znajduje się na werandzie?

Halberda mówi, że nie musisz znać prawidłowej odpowiedzi, ponieważ to sam proces zadawania pytań, zachęcający do oszacowywania, ćwiczy twój mózg.

Bądź lepszym graczem

Wstępne badania z University of Rochester pokazują, że takie zadania i szybkie podejmowanie decyzji, mogą poprawiać intuicję w oszacowywaniu.

Ludzie, którzy grają w gry wideo, rzeczywiście mogą mieć lepszą zdolność do szacowania liczb niż ludzie nie grający, mówi Halberda.

Komentarze do: Jak za każdym razem wybierać najkrótszy pas?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz